Strefa kibica Euro 2020 na sieradzkim stadionie

MOSiR Sieradz w porozumieniu z prezydentem miasta organizuje strefę kibica na mecze reprezentacji Polski w nadchodzących Mistrzostwach Europy w piłce nożnej.

Fani reprezentacji Polski będą mogli obejrzeć mecze biało-czerwonych ze Słowacją (14 czerwca, 18:00), Hiszpanią (19 czerwca, 21:00) i Szwecją (23 czerwca, 18:00) na przygotowanym na stadionie telebimie. Jeżeli nasza kadra wyjdzie z grupy, w strefie pokazywane będą też jej mecze w fazie pucharowej. Przewidziane jest również wspólne oglądanie finału turnieju, ale już w sieradzkim rynku (11 lipca, 21:00).

Do 25 czerwca włącznie nadal obowiązuje 25-procentowa pojemność obiektu, w związku z tym na wspólne oglądanie w strefie może zgromadzić się około 350 osób. Do limitu wejść nie są wliczane osoby, które okażą przy wejściu potwierdzenie pełnego zaszczepienia przeciwko COViD-19.

Teren MOSiR-u będzie otwierany godzinę przed meczem. Każdy z wchodzących otrzyma opaskę uprawniającą do przebywania tego dnia w strefie kibica. Ośrodek przypomina, że obowiązuje bezwzględny zakaz wnoszenia i spożywania alkoholu na jego terenie. Informuje też, że w każdy z dni funkcjonowania strefy MOSiR będzie zamykany o godz. 16:00, a dalsze odbywające się tego dnia zajęcia odwołane.

– Nie ma lepszego miejsca do oglądania wydarzenia sportowego jak stadion sportowy. Dzięki przychylności Pana Prezydenta i władz miasta udało się doprowadzić do tego, że wspólnie, mam nadzieję, w licznej, maksymalnej grupie 350 osób, będziemy te wydarzenia sportowe z udziałem polskiej reprezentacji oglądali i gorąco im dopingowali. – mówił prezes Warty Sieradz, Tomasz Jóźwik. – Apelowałbym o to, żeby w miarę możliwości przychodzić w barwach narodowych. To jest mecz Polaków, zapraszamy szczególnie w koszulkach, szalikach, z emblematami polskiej reprezentacji. – dodał.