Pierwsza porażka

Drużyna Warty Sieradz przegrała wyjazdowy mecz z rezerwami ekstraklasowego ŁKS-u Łódź 3:0. Dla podopiecznych Piotra Morawskiego była to pierwsza ligowa porażka w tym sezonie.

Mecz bardzo źle rozpoczął się dla biało-zielonych. ŁKS strzelił gola na 1:0 już w czwartej minucie meczu. Piłka zagrana z rzutu rożnego trafiła wprost pod nogi Radionova, który miał przed sobą pustą bramkę. Pierwsza groźna odpowiedź Warty to strzał zza pola karnego Mateusza Jaworskiego, niestety obok bramki. Sieradzanie rozkręcali się z minuty na minutę. Dobre sytuacje na wyrównanie mieli Jaworski, Brochocki i Nawrocki. Strzały na bramkę ŁKS-u były jednak albo niecelne, albo zbyt lekkie i w środek bramki. Gdy wydawało się, że gol dla Warty wisi w powietrzu, to gospodarze wyprowadzili szybki kontratak. Piłkę na prawe skrzydło dostał zupełnie niepilnowany Piotr Białousko i w sytuacji 1 na 1 pewnie pokonał Mateusza Wlazłowskiego.

Na drugą połowę oba zespoły wyszły bez zmian w składach. Warta przyspieszyła i zepchnęła ŁKS do defensywy. W 50. minucie świetne prostopadłe podanie od Grzegorza Brochockiego dostał Adam Patora, który odegrał jeszcze do Przemysława Nawrockiego. Mimo doskonałej pozycji strzał był bardzo niecelny. Chwilę później Brochocki przejął niedokładne podanie do stopera gospodarzy i popędził na bramkę. Płaskie uderzenie po długim rogu znów jednak minęło słupek. W 54. minucie za Kamila Plutę na boisku pojawił się Wiktor Płaneta. Warta dalej atakowała, wszystkie strzały były jednak niecelne lub blokowane przed defensywę ŁKS-u. A gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie po stałym fragmencie gry. Z pomocą naszemu bramkarzowi przyszedł jednak słupek. Niestety w 67. minucie straciliśmy bramkę na 3:0. Mateusz Wlazłowski próbował szybko wznowić grę, jednak fatalnie podał wprost pod nogi Adama Ratajczyka. Sytuację próbował jeszcze ratować Mikołaj Zwoliński, ale zawodnik nie problemu by strzelić gola do pustej bramki. Ta bramka podcięła skrzydła walczącej, ale bardzo nieskutecznej w tym meczu Warcie.

ŁKS II Łódź – Warta Sieradz 3:0 (2:0 do przerwy)

1:0 – Jewhen Radionov (4 min.)
2:0 – Piotr Białousko (32 min.)
3:0 – Adam Ratajczak (67 min.)