Zwycięstwo w Pucharze

Warta Sieradz pokonała 2:1 Polonię Piotrków Trybunalski 2:1 w meczu 1/4. Wojewódzkiego Pucharu Polski. Było to pierwsze spotkanie o stawkę od czasu zakończenia poprzedniego sezonu po rundzie jesiennej.

Podopieczni Piotra Morawskiego dobrze weszli w to spotkanie, jednak akcje biało-zielonych nie przynosiły efektów w postaci klarownych sytuacji bramkowych. Za to pierwszą groźną sytuację mieli goście, jednak biało-zielonym udało się opanować sytuację po stałym fragmencie gry. Kolejną dobrą okazję znów mieli goście, ale tym razem zawodnikom z Piotrkowa zabrakło dokładności. Warta odpowiedziała niezłym rozegraniem rzutu rożnego oraz strzałem z dalek Łukasza Mitka. W 34 minucie padł jednak upragniony gol dla Warty. Marcin Kobierski dobrze wszedł w pole karne gości, zagrał wzdłuż bramki, a jeden z zawodników gości niefortunnie interweniował i wpakował piłkę do własnej siatki. Niestety biało-zielonym nie udało się utrzymać prowadzenia do przerwy. Po błędzie w obronie naszego wychowanka, Mateusz Jakubiak znalazł się sam na sam z Mateuszem Wlazłowskim i pokonał golkipera Warty.

W drugiej połowie oba zespoły miały kilka akcji, po których mogły wyjść na prowadzenie, ale gol padł dopiero w 77 minucie. Bramkę dla Sieradzan strzelił wprowadzony kilka minut wcześniej Mariusz Woźniak. Tym razem błąd popełnił obrońca Polonii Piotrków, a nasz napastnik popędził w stronę bramki gości, minął bramkarza i pewnie trafił do pustej bramki. W samej końcówce Polonia próbowała jeszcze strzelić wyrównującego gola. Podopieczni Piotra Morawskiego mogą mówić o dużym szczęściu, gdyż w ostatniej akcji spotkania poprzeczka uratowała Sieradzan przed utratą gola.

W pozostałych meczach 1/4 Wojewódzkiego Pucharu Polski Jutrzenka Warta pokonała u siebie 2:1 ŁKS II Łódź, Widzew II Łódź przegrał po rzutach karnych z Pelikanem Łowicz (0:0 w podstawowym czasie gry, 5:6 w karnych), a RKS Radomsko pokonało u siebie Unię Skierniewice 2:1. To właśnie zespół z Radomska będzie kolejnym rywalem biało-zielonych w drodze po Wojewódzki Puchar Polski.