Zwycięstwo po ciężkiej walce

Warta Sieradz pokonała na własnym boisku drużynę Ceramiki Opoczno 1:0, i utrzymała pozycję lidera IV Ligi.

Mecz nie zachwycił. Warta Sieradz zaimponowała za to wolą walki do końca i pomimo tego, że w drugiej połowie nie kontrolowała gry, tak jak to miało miejsce w pierwszej połowie zdobyła bardzo ważne 3 punkty.

To spotkanie ułożyło się po myśli biało-zielonych. Już w 6. minucie, świetnym podaniem „na nos” popisał się Łukasz Mitek, a Wiktor Płaneta nie miał problemów z pokonaniem bramkarza gości – Artura Holewińskiego. Warta kontrolowała grę i wydawało się, że kolejne bramki biało-zielonych są kwestią czasu. W 30. minucie spotkania bardzo dobrym podaniem popisał się Bartosz Narożnik, który wypuścił Marcina Kobierskiego sam na sam z bramkarzem, nasz kapitan sprytnym strzałem pokonał bramkarza gości, ale sędzia główny dzisiejszego spotkania, Pan Konrad Gawroński, odgwizdał pozycję spaloną.

Po przerwie sytuacja się zmieniła. To goście zaczęli z impetem i w 48. minucie spotkania Maciej Mielcarz, świetną interwencją po strzale głową, uratował nasz zespół od utraty bramki. Warta odpowiedziała w 58. minucie spotkania. Piotr Kobierski uderzył zza pola karnego, a piłka minimalnie minęła bramkę strzeżoną przez Artura Holewińskiego. W 63. minucie spotkania błąd stoperów mógł nas bardzo dużo kosztować. Na szczęście, świetnie dysponowany Maciej Mielcarz, powstrzymał, w sytuacji sam na sam, zawodnika Ceramiki Opoczno – Kacpra Rakowskiego. W 66. minucie spotkania Marcin Kobierski był bliski zamknięcia tego spotkania. Niestety, po bardzo dynamicznej akcji, nasz kapitan, przeniósł piłkę nad poprzeczką gości. Do końca spotkania atmosfera na boisku była bardzo nerwowa. Obie drużyny popełniały błędy, jednak, żadna nie potrafiła zdobyć bramki.

Podsumowując, lider IV Ligi nie zachwycił, jednak wielkość zespołu nie poznaje się w meczach w których drużyna kontroluje grę od początku do końca i wszystko się udaje. Warta Sieradz zainkasowała na swoim koncie 3 punkty i to jest w tej chwili najważniejsze.  Oby każde spotkanie, które nie do końca układa się po naszej myśli, kończyło się zwycięstwem biało-zielonych. Wartym odnotowania jest powrót do składu Warty Sieradz Piotra Bartłoszewskiego, który wrócił do gry, po długiej kontuzji dłoni.

/JM

Warta Sieradz – Ceramika Opoczno 1:0 (1:0)

Bramka:

6′ – 1:0 – Wiktor Płaneta (Łukasz Mitek)

Wyjściowy skład Warty Sieradz:

M.Mielcarz – P.Kobierski, P.Sosnowski, A.Klepacz, S. Pawlak, P.Kobierski,- J.Szyc, K.Pluta, Ł.Mitek, W.Płaneta – B.Narożnik, M.Kobierski

Zmiana:

80′ – ⬆Piotr Bartłoszewski ⬇Wiktor Płaneta