Zwycięska seria trwa

Podopieczni Piotra Morawskiego od ponad miesiąca wygrywają mecz za meczem. Zwycięstwo 1:0 ze Skalnikiem Sulejów w przedostatniej kolejce rundy jesiennej pozwoliło biało-zielonym wskoczyć na drugie miejsce w tabeli.

Początek środowego meczu pokazał jednak, że w Sulejowie nie da się łatwo zdobyć punktów. Pierwszy celny strzał Warty oglądaliśmy dopiero w 24. minucie. Po ładnej kombinacyjnej akcji, piłkę w polu karnym otrzymał Łukasz Chojecki. Dobrze ustawiony był jednak bramkarz gospodarzy i pewnie wyłapał piłkę. Skalnik odpowiedział za to dwoma bardzo groźnymi kontrami. Od utraty gola raz uratował naszą drużynę Mateusz Wlazłowski, który świetnie interweniował w akcji sam na sam. W drugiej, bliźniaczej sytuacji napastnik gospodarzy uderzył mocno, próbując zmieścić piłkę po długim rogu pod poprzeczką. Na nasze szczęście jeszcze mocnej przestrzelił.

Na drugą połowę Sieradzanie wybiegli z jedną zmianą w składzie. Filip Morkowski pojawił się za Krzysztofa Składowskiego. I to właśnie wprowadzony chwilę wcześniej wychowanek Warty Sieradz miał najlepszą sytuacją na strzelenie gola dla biało-zielonych. Nasz młodzieżowiec uderzał głową piłkę dośrodkowaną w pole karne. Piłka po strzale odbiła się jednak od poprzeczki. Warta przycisnęła tempo gry. W 65 minucie bardzo dobre dośrodkowanie w pole karne Jakuba Szulca na bramkę zamienił Kamil Pluta. Piłka przeleciała nad głowami wszystkich obrońców, a nasz napastnik doskonale zamknął akcję i pewnym strzałem głową pokonał bramkarza Skalnika. Gospodarze próbowali szybko wyrównać, ale dobrze w tym meczu radziła sobie obrona Warty. Pod sam koniec meczu było trochę nerwowo, Skalnik szukał swoich okazji, ale to piłkarze Warty unieśli do góry ręce po końcowym gwizdku sędziego.

Skalnik Sulejów – Warta Sieradz 0:1 (0:0 do przerwy)

0:1 – Kamil Pluta (65 min.)