Zimowa hibernacja trwa

W pierwszym zimowym meczu sparingowym w 2023 roku Warta Sieradz uległa u siebie 0:1 MKS-owi Kluczbork. W drugiej połowie Biało-Zieloni nie wykorzystali rzutu karnego.

Pierwszy kwadrans spotkania nie wskazywał na to, by mecz miał się zakończyć niekorzystnym rezultatem dla Warty. Nasi piłkarze prowadzili grę i nie dopuszczali gospodarzy pod swoją bramkę, sami od czasu do czasu zbliżając się do pola karnego gości. Najlepszą okazję w 8. minucie miał Oskar Błoch, który po podaniu Jakuba Dydaka wyszedł ze skrzydła sam na sam. Nie zmieścił jednak piłki między nogami bramkarza i ten obronił jego strzał. Dziesięć minut później golkipera przetestował z dystansu Bartłomiej Kręcichwost, lecz za lekko i kolejne uderzenie Biało-Zielonych zostało zatrzymane.

W 19. minucie nieoczekiwanie na prowadzenie wyszedł MKS Kluczbork. Rywale wywalczyli rzut rożny, po dośrodkowaniu z którego piłkę głową do siatki skierował Radosław Krzyśków. Po pięciu minutach mogło być nawet 0:2. Zawodnik rywali spudłował jednak, strzelając niepilnowany po wyłożeniu przed bramkę.

Warta szukała odpowiedzi. Niecelnie uderzali jednak Błoch, Kręcichwost i Pawlak. Za to końcówka pierwszej połowy należała do MKS-u, który nacierał na naszą bramkę w ostatnich 7 minutach, sprawdzając czujność Kamila Miazka i jego obrońców. Były to jednak mało konkretne próby.

W przerwie trener Marcin Węglewski przeprowadził dwie zmiany, wprowadzając dwóch wychowanków: Szymona Kuleszę i Filipa Zawadzkiego. Ogólny przebieg meczu w drugiej połowie nie uległ zmianie – Warta prowadziła grę, a MKS spokojnie czekał na swoje okazje. Niestety, dla gości okazała się to skuteczna taktyka, mimo że w naszej ofensywie bardzo aktywni byli tego dnia Jakub Piela i Bartłomiej Kręcichwost. Ten drugi wywalczył nawet w 53. minucie rzut karny po indywidualnym rajdzie z piłką – niestety go nie wykorzystał, strzelając płasko w zasięgu bramkarza.

Dziesięć minut później o włos od trafienia był Piela, lecz huknął w zamieszaniu tuż nad poprzeczką. Potem dwukrotnie po dośrodkowaniach strzały głową oddawał Seweryn Michalski, ale bez powodzenia. Uderzali też Lewandowski, Zawadzki czy Pawlak, ale z daleka i za lekko, więc bramkarz Kluczborka wszystko łapał. Ostatnie minuty były zaś w ofensywie dosyć chaotyczne i w konsekwencji Biało-Zielonym nie udało się doprowadzić do wyrównania.

Szansa na poprawę już za tydzień, 21 stycznia. W tym samym miejscu o tej samej porze zmierzymy się z wiceliderem Betcris IV ligi łódzkiej – GKS Bełchatów.

Warta Sieradz – MKS Kluczbork 0:1 (0:1 do przerwy)