Zawał na słońcu

Warta II Sieradz uległa w upalnym meczu 2:3 z TS-em Janiszewice w 28. kolejce sieradzkiej klasy okręgowej. Dla Biało-Zielonych trafili Filip Zawadzki oraz Jakub Janiszewski.

Mecz zaczął się doskonale, bo już w 2. minucie Filip Rozmarynowski zagrał prostopadłą piłkę między obrońców, po której sam na sam wyszedł Filip Zawadzki i technicznym strzałem pokonał bramkarza. Niestety, dalszej przewagi nie udało się udokumentować kolejnym trafieniem. Wolej Rozmarynowskiego z ostrego kąta przeszedł obok słupka, podobnie jak dobitka Michała Szumickiego w zamieszaniu po rzucie rożnym. Drugi pojedynek z golkiperem odbył też Zawadzki, lecz tym razem górą był ten pierwszy, parując nogą wykończenie na róg.

Potem do głosu doszły Janiszewice. Błażej Piechówka najpierw obronił stopą strzał po kontrze gości, lecz w 35. minucie był bezradny wobec potężnego uderzenia z dystansu Jakuba Kaczmarka. Do przerwy było 1:1.

Druga połowa zaczęła się zdecydowanie gorzej niż pierwsza. 48. minuta i kolejna bomba z dystansu, tym razem Kamila Krawczyka – piłka w okienku i zrobiło się 1:2. Odpowiedzieć równie pięknie próbował Kacper Chachuła, lecz futbolówka trafiła w poprzeczkę i nie przekroczyła linii bramkowej.

W 66. minucie goście wywalczyli rzut karny, który na gola zamienił pewnie Grzegorz Kaleta. Choć Warta szukała strzałów, groźniejsze oddawał TSJ – już trzy minuty później Piechówka obronił sytuację sam na sam.

Nacisk na rywali wywarł Jakub Janiszewski. Najpierw obił poprzeczkę z rzutu wolnego, potem nieznacznie chybił górnym uderzeniem, aż w końcu w 78. minucie wykorzystał podanie od Michała Szumickiego i płaskim wykończeniem zdobył kontaktową bramkę.

Niestety w ostatniej fazie meczu nie wpadł żaden strzał z dystansu, który oddał Szumicki – raz w słupek, a raz w bramkarza – i TS Janiszewice dowiózł wygraną do końcowego gwizdka. Teraz przed Wartą II wyjazd do Karsznic w następną sobotę.

Warta II Sieradz – TS Janiszewice 2:3 (1:1 do przerwy)