Z „Orlika” do „Młodzika”

Podopieczni trenerów Kacpra Skoniecznego i Piotra Marka mają za sobą kolejny udany i intensywny weekend. Rocznik 2011 w sobotę zagrał z WKS Wieluń, a w niedzielę wystąpił w turnieju Balcerzak Cup.

W sobotę rozegraliśmy bardzo dobre spotkanie z drużyną WKS Wieluń. Udało nam się zrealizować założone cele, co przyniosło wiele goli i dużo sytuacji bramkowych. Nasi młodzi adepci futbolu po raz kolejny wykazali się mądrością na boisku i skutecznie przeciwstawili drużynie gospodarzy, która na mecz miała jeden plan – rozgrywać długą piłkę na swojego najlepszego gracza, który wcielał się w rolę napastnika.

ocenił trener Kacper Skonieczny.

Poniżej obejrzycie bramki Biało-Zielonych z tego spotkania:

W niedzielę natomiast rocznik 2011 razem z rocznikiem 2012, pod opieką trenera Piotra Marka wziął udział w turnieju Balcerzak Cup. Obszerną relację z tego wydarzenia możecie przeczytać tutaj.

Cieszy fakt, że w finale odbyły się derby Warty Sieradz. Dodatkowo nasi zawodnicy zostali wyróżnieni nagrodami indywidualnymi, Kuba Pluta został najlepszym strzelcem, a Oliwier Gibek najlepszym zawodnikiem turnieju. W sumie w turnieju udział wzięło 35 naszych graczy. Dziękujemy Patrycji za zaproszenie, oby jak najwięcej takich inicjatyw w Sieradzu! Warto dodać, że turniej odbył się na głównej murawie sieradzkiego stadionu, więc dla dzieciaków była to dodatkowa atrakcja. Po turnieju nie ukrywali, że chcieliby częściej grać na boisku, na którym na co dzień swoje mecze rozgrywa pierwsza drużyna Warty Sieradz.

przekazał wrażenia zawodników trener Skonieczny.

Tym weekendem rocznik 2011 zakończył swoją przygodę w kategorii „Orlik”, od nowego sezonu będzie już występował w kategorii „Młodzik”. Przed młodymi piłkarzami tydzień treningów, zakończenie sezonu, a w niedzielę wyjazd na tygodniowy obóz.

Fot. MZ – Fotografia Sportowa