Wzmocniliśmy, a nie uzupełniliśmy skład

Przed ostatnim sprawdzianem w zimowym okresie przygotowawczym porozmawialiśmy z Prezesem Zarządu Klubu Sportowego Warta Sieradz – Tomaszem Jóźwikiem.

JM – Kończy się zimowy okres przygotowawczy, Warta rozpoczęła go dość niemrawo bo był problem ze strzelaniem goli, jednak końcówka była już dużo lepsza pod tym względem. Jak Pan ocenia przygotowania naszego zespołu do rundy wiosennej?

TJ – To były bardzo dobre przygotowania. Uważam, że w mojej przygodzie z Wartą Sieradz najlepsze. Były one pod czujnym okiem trenera Tomasza Kmiecika, oraz specjalisty od przygotowania fizycznego Łukasza Pawika. Będziemy bardzo dobrze przygotowani do rundy rewanżowej.

JM – Wzmocniliśmy newralgiczne pozycje w naszej drużynie. Wiadomo, że okres przygotowawczy to nie runda zasadnicza, gdzie walczy się o punkty, ale jak Pan ocenia występy nowych zawodników?

TJ – Tak jak zapowiadaliśmy przed tą rundą, chcieliśmy wzmocnić a nie uzupełnić skład i wszyscy zawodnicy którzy przeszli do Warty są zdecydowanymi wzmocnieniami. Mateusz Bany, który ma występy w pierwszej lidze w Miedzi Legnica i bardzo dobrze prezentował się w III Lidze,  Adam Patora król strzelców trzeciej ligi, Patryk Klofik z przeszłością w Ekstraklasie, Damian Nowacki z drugoligowego ŁKS’u. To robi wrażenie.

JM – Daliśmy możliwość zadania Panu pytań przez kibiców naszej drużyny. Oto pierwsze z nich, a konkretnie od Macieja Kotowskiego: Ile kosztuje abonament na całą rundę rewanżową, i gdzie ewentualnie można go nabyć?

TJ – Karnet kosztuje 90 zł i obejmuje 10 spotkań, które rozegramy na własnym boisku (mecz z Widzewem będzie kosztował 20zł). Karnety można tradycyjnie kupić w sklepie Tele-Mont II przy ul. Spółdzielczej w Sieradzu.

JM – Kolejne pytanie od Macieja Kotowskiego: Kiedy zostanie ukończona trybuna, i ile miejsc będzie dostępnych dla kibiców na mecz z Widzewem?

TJ – Zgodnie z harmonogramem budowa trybuny będzie ukończona z końcem kwietnia i niestety na mecz z Widzewem nie będzie ona dostępna. Poczyniliśmy jednak starania o dostawienie przenośnych trybun, więc będzie około 880 miejsc. Dla kibiców Widzewa przeznaczymy 200 miejsc.

JM – Początek rundy rewanżowej to mecze na naszym stadionie. Jaki wynik punktowy będzie prezesa satysfakcjonował po pierwszych 5 spotkaniach?

TJ – Nie mam w zwyczaju dodawać punktów przed rozpoczęciem rundy. Nie wiemy do końca kiedy się ta runda rozpocznie, bo dostaliśmy sygnały, że najprawdopodobniej pierwsza kolejka zostanie przełożona. Każdy mecz jest do wygrania. Cztery pierwsze mecze mecze gramy u siebie i do zdobycia jest 12 punktów, nie będę rozdzierał szat jeśli zdobędziemy 9 punktów.

JM -Pytanie od Szymona Wrąbla: Czy będzie prezes jeździł z piłkarzami na mecze wyjazdowe?

TJ – Nic się nie zmieniło w tej materii, z piłkarzami na mecze nie jeżdżę. Natomiast jeżdżę samochodem prywatnym i prawie na każdym meczu wyjazdowym jestem. Tak samo będzie teraz.

JM – Czy rozważane jest założenie drugiej drużyny Warty Sieradz, i co z wypożyczonymi piłkarzami?

TJ – Jeżeli chodzi o drugą drużynę to taka decyzja już zapadła i od nowego sezonu zgłosimy rezerwy do rozgrywek. Jeśli chodzi o zawodników wypożyczonych, to każdy zawodnik dostanie propozycję powrotu do naszego klubu.

JM – Na koniec pytanie od Kacpra Michalaka: Czy będzie sklep kibica?

TJ – To bardzo dobre pytanie. Jesteśmy właśnie w trakcie rozmów z jednym z sieradzkich przedsiębiorców, aby uruchomić taki sklep, gdzie będzie można kupić pamiątki, koszulki meczowe czy inne gadżety związane z klubem. Rozmowy są bliskie końca.

 

JM