Wywalczone 3 punkty

Piłkarze Warty Sieradz wygrali 1:0 ze Stalą Niewiadów w wyjazdowym meczu 30. kolejki rozgrywek o Mistrzostwo IV ligi łódzkiej. Nie było jednak łatwym zadaniem dopisanie kolejnych, bardzo ważnych trzech punków.

Biało-zieloni od początku meczu lepiej prezentowali się od gospodarzy, którzy zamykają ligową tabelę. Jednak efekty wizualne nie przekładały się na to, co najważniejsze w piłce nożnej, a więc bramki. W pierwszej części spotkania piłkarze Warty Sieradz dwukrotnie wykonywali rzuty karne i powinni prowadzić przynajmniej 2:0. Piłka nożna jest jednak nieprzewidywalna i po 45. minutach gry dalej był bezbramkowy remis.

Na drugą połowę Warta Sieradz wyszła z dwiema zmianami w składzie. Za Krzysztofa Składowskiego wszedł Jakub Szulc, a za Dawida Przezaka na boisku pojawił się Przemysław Nawrocki. Przemek już w poprzednich meczach tej rundy udowodnił, że potrafi strzelać ważne bramki i podobnie było tym razem. To właśnie wprowadzony po przerwie Nawrocki strzelił gola dla biało-zielonych. Na boisku w drugiej części meczu odmeldowali się również Mariusz Zawodziński, Marcin Kacela i Kacper Szafrański. Więcej bramek jednak nie padło i biało-zieloni dowieźli skromne prowadzenie do końca.

Stal Niewiadów – Warta Sieradz 0:1 (0:0 do przerwy)