Wyjazdowe zwycięstwo w Pucharze

Pierwszy zespół Warty Sieradz dołączył do rozgrywek w Okręgowym Pucharze Polski. Pierwszym rywalem biało-zielonych był Hetman Rusiec. Sieradzanie wygrali to spotkanie 5:1.

Zespół z Ruśca na codzień gra w klasie okręgowej i mierzy się z drugim zespołem sieradzkiej Warty. Jednak w Pucharze Hetman musiał się zmierzyć z IV-ligową Wartą.

Pierwsza połowa niespodziewanie zakończyła się bezbramkowym remisem. Ale kibice z Sieradza jeszcze bardziej zaskoczeni byli tuż po rozpoczęciu drugiej odsłony. W 51. minucie sędzia wskazał na jedenastkę na Hetmana i gospodarze prowadzili 1:0. Ta bramka podziałała na podopiecznych Piotra Morawskiego jak płachta na byka. W 54. minucie Łukasz Mitek pięknym strzałem zza pola karnego doprowadził do wyrównania, w kolejnej akcji gola zdobył Łukasz Chojecki, a 59. minucie bramkę na 1:3 z woleja strzelił Adam Patora. Gola na 1:4 dołożył jeszcze Kamil Woźniak. Wynik meczu ustalił wprowadzony po przerwie Marcin Kobierski, który popisał się swoim firmowym zagraniem – strzelił gola z przewrotki.