Wygrywamy w Kwiatkowicach!

W wyjazdowym spotkaniu 16. kolejki IV ligi Warta Sieradz pokonała LKS Kwiatkowice 2:1. Dwie bramki dla biało-zielonych strzelił Dawid Przezak.

To był typowy mecz walki, w którym nie brakowało ostrej gry, ale także emocji. Zaczęło się fantastycznie dla podopiecznych Marcina Pyrdoła. Już w 2. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola zamienił Dawid Przezak, który trafił głową do siatki rywali. Gospodarze szybko się pozbierali i już w 9. minucie doprowadzili do wyrównania. Piłka po akcji LKS najpierw trafiła w słupek, ale dobitka była już skuteczna. Po golu wyrównującym drużyna z Kwiatkowic przycisnęła, ale Warta nie straciła już kolejnej bramki, a pod koniec pierwszej połowy odzyskała inicjatywę na boisku.

Po przerwie gra sieradzan wyglądała lepiej, Warta zaczęła kontrolować wydarzenia na boisku i dążyła do strzelania zwycięskiej bramki. Ta sztuka udała  się w 60. minucie, kiedy ponownie uderzał Dawid Przezak. Tym razem napastnik biało-zielonych popisał się technicznym uderzeniem z ok. 16 metrów. Ta bramka była ostatnim trafieniem w dzisiejszym spotkaniu, rozegranym w dniu Święta Niepodległości. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że przed pierwszym gwizdkiem arbitra piłkarze i kibice wspólnie odśpiewali hymn państwowy. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu nasz zespół zachował punkt straty do prowadzącego w tabeli RKS Radomsko, z którym zagra w najbliższą sobotę u siebie o tytuł mistrza jesieni.

LKS Kwiatkowice – Warta Sieradz  1:2 (1:1)

Bramki:
0:1 Dawid Przezak (2′)
1:1 Łukasz Rakowski (9′)
1:2 Dawid Przezak (60′)

Warta: Przemysław Kazimierczak – Piotr Bartłoszewski, Łukasz Mitek (86′ Kacper Szafrański), Adrian Filipiak, Jakub Szulc – Wiktor Płaneta (75′ Marcin Kacela), Krzysztof Składowski (46′ Mateusz Jaworski), Mariusz Zawodziński (46′ Przemysław Nawrocki), Łukasz Chojecki – Dawid Przezak, Adam Patora.

Żółta kartka: Mateusz Jaworski (90′)