Andrespolia Wiśniowa Góra - Warta Sieradz

Wiśniowa Góra zdobyta

Warta Sieradz pewnie pokonała Andrespolię Wiśniowa Góra 2:0 w meczu 32. kolejki rozgrywek o Mistrzostwo IV Ligi łódzkiej. Obie bramki dla biało-zielonych padły w pierwszej połowie.

Mecz świetnie ułożył się dla podopiecznych Marcina Pyrdoła. Już w drugiej minucie spotkania Dawid Przezak otworzył wynik meczu pewnie i precyzyjnie wykorzystując dośrodkowanie Łukasza Chojeckiego. Warta Sieradz przeważała przez całą pierwszą połowę i przyniosło to efekt w postaci drugiego gola w 34 minucie. Zawodnicy Warty rozgrywali między sobą piłkę na lewym skrzydle, futbolówka ostatecznie trafiła w pole karne do Łukasz Chojeckiego, a ten świetnie uderzył w długi róg i podwyższył prowadzenie.

Na drugą połowę Sieradzanie wyszli z jedną zmianą w składzie. Na boisku pojawił się Przemysław Nawrocki, który zastąpił Adama Patorę. Biało-zieloni rozpoczęli od mocnego strzału zza pola karnego Michała Sitarza. Na posterunku był jednak bramkarz gospodarzy, który wybił piłkę na rzut rożny. Niestety z minuty na minutę tempo tego spotkania spadało. W Warcie na boisku pojawili się jeszcze Mariusz Zawodziński, Jakub Szulc, Kacper Szafrański, Kamil Pluta i Krzysztof Kokot. Zmiany te nie rozruszały jednak ataków Warty. Z drugiej jednak strony Andrespolia nie miała zbyt wielu argumentów by zagrozić biało-zielonym.


Andrespolia Wiśniowa Góra – Warta Sieradz 0:2 (0:2 do przerwy)

Bramki
0:1 – Dawid Przezak  (2 min.)
0:2 – Łukasz Chojecki (31 min.)

Warty Sieradz – skład: 
22. Przemysław Kazimierczak
23. Adrian Filipiak
4. Piotr Bartłoszewski
15. Mariusz Zasada
77. Marcin Kacela
16. Krzysztof Składowski (17. Krzysztof Kokot 88 min.)
14. Michał Sitarz (70. Kacper Szafrański 76 min.)
18. Łukasz Chojecki (10. Mariusz Zawodziński 66 min., )
6. Mateusz Jaworski (21. Jakub Szulc 72 min.)
8. Dawid Przezak (81. Kamil Pluta 81 min.)
26. Adam Patora (13. Przemysław Nawrocki 46 min.)