Wielkie strzelanie za zero punktów

Warta Sieradz uległa drużynie Victorii Sulejówek 3:5 w ostatniej kolejce rundy jesiennej.

Ten mecz rozpoczął się od wybuchu euforii kibiców zgromadzonych na MOSiR w Sieradzu. Już w pierwszej minucie spotkania Piotr Bartłoszewski dośrodkował w pole karne a obrona gości popełniła ogromny błąd dopuszczając do strzału Marcina Kobierskiego. Pomimo tego, że nasz kapitan w tym sezonie nie jest najlepszym strzelcem naszej drużyny, to pozostawienie go bez opieki w polu karnym musi skończyć się utratą bramki. Tak się właśnie stało, Marcin z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki gości i zapachniało niespodzianką. Ten wynik utrzymał się zaledwie do 30. minuty. Później Warta została rozstrzelana a bramki zdobywali kolejno: Daniel Smuga (30′), Wojciech Wocial (33′), oraz Krzysztof Możdżonek (44′).

Po przerwie, trener Tomasz Kmiecik, postanowił dokonać korekty składu. Boisko opuścili Łukasz Chodyga oraz Maciej Łabędzki, a pojawili się Kamil Pluta, oraz Bartosz Narożnik. Do 55. minuty spotkania, spokojnie można było liczyć na bramkę kontaktową. Niestety popis gry Wojciecha Wociala (55′ oraz 57′) pozbawił kibiców Warty nadziei na choć jeden punkt. Niejedna drużyna w takiej sytuacji wywiesiła by białą flagę. Nie jest to Warta Sieradz. Sieradzanie pomimo fatalnego wyniku grali do końca i dzięki bramkom Dominika Cukiernika (86′ oraz 90′), wynik końcowy nie był upokarzający.

Nie była to runda marzeń w wykonaniu Warty. Liczne kontuzje spowodowały, że ciężko było nam w niektórych spotkaniach skompletować skład. Ostateczna pozycja w tabeli powoduje, że czeka nas nerwowa runda wiosenna i każdy mecz, każdy punkt, będą na wagę złota. Nie oszukujmy się, w przerwie zimowej Warta musi się wzmocnić i liczyć na to, że nowi zawodnicy dadzą jakość tej drużynie. To nie mogą być uzupełnienia, to muszą być wzmocnienia.

Teraz przed nami długi okres roztrenowania, jednak już na początku stycznia czekają nas Halowe Mistrzostwa Ziemi Sieradzkiej. Listę sparingpartnerów przedstawimy Państwu, gdy już ostatecznie potwierdzone zostaną wszystkie terminy.

CZY WYGRYWASZ, CZY NIE, JA I TAK KOCHAM CIĘ!

/JM

Warta Sieradz – Victoria Sulejówek 3:5 (1:3)

Bramki:

1′ – 1:0 – Marcin Kobierski

30′ – 1:1 – Daniel Smuga

33′ – 1:2 – Wojciech Wocial

44′ -1:3 – Krzysztof Możdżonek

55′ – 1:4 – Wojciech Wocial

57′ – 1:5 – Wojciech Wocial

86′ – 2:5 – Dominik Cukiernik

90′ – 3:5 – Dominik Cukiernik

Wyjściowy Skład Warty Sieradz:

Maciej Mielcarz – Piotr Bartłoszewski, Grzegorz Kowalski, Łukasz Mitek, Sylwester Pawlak – Wiktor Płaneta, Marcin Kacela, Jarosław Szyc, Łukasz Chodyga – Maciej Łabędzki, Marcin Kobierski
Zmiany:
46′ – ⬇ Łukasz Chodyga ⬆ Kamil Pluta
46′ – ⬇ Maciej Łabędzki ⬆ Bartosz Narożnik
60′ – Jarosław Szyc ⬆ Dominik Cukiernik
77′ – ⬇ Marcin Kacela ⬆ Jakub Szulc