Weekend pod znakiem trzech punktów!

Znów mieliśmy dobry weekend dla piłkarzy Warty Sieradz. Zarówno pierwsza jak i druga drużyna odniosły ważne wyjazdowe zwycięstwa!

Przeciwnikiem zespołu prowadzonego przez Marcina Pyrdoła byli Zjednoczeni Stryków. Początek meczu dobrze ułożył się dla Sieradzan, biało-zieloni stworzyli sobie dwie dobre akcje, które jednak nie dały prowadzenia. Mówi się „do trzech razy sztuka” i w 17. minucie bramkę na 0:1 strzelił Dawid Przezak. Niestety kilka minut później sędzia podyktował rzut karny dla gości, który na gola zamienił Tomasz Lenart.  Gospodarze poszli za ciosem i w 39. minucie objęli prowadzenie po bramce Karola Chmielewskiego. Na szczęście przed przerwą udało się wyrównać wynik spotkania, a piłkę do siatki znów skierował Dawid Przezak.

Po przerwie nie oglądaliśmy zbyt emocjonującego spotkania, chociaż to piłkarze Warty stwarzali dogodniejsze sytuacje, aby wywieźć ze Strykowa trzy punkty. W drugiej części gry w zespole Warty na boisku pojawili się: Mateusz Jaworski, Kacper Szafrański, Piotr Bartłoszewski, Przemysław Nawrocki i Marcin Kacela. Gdy wydawało się, że mecz skończy się podziałem punktów, zwycięskiego gola strzelił wprowadzony po przerwie Piotrek Bartłoszewski, a od razu po tej akcji sędzia odgwizdał koniec spotkania.

Zjednoczeni Stryków – Warta Sieradz 2:3 (2:2 do przerwy)

Bramki:
0:1 – Dawid Przezak (17 min.)
1:1 – Tomasz Lenart (25 min., rzut karny)

Zmiany:
46 min – Mateusz Jaworski
76 min – Piotr Bartłoszewski ()
76 min – Przemysław Nawrocki
76 min – Kacper Szafrański
89 min  – Marcin Kacela

Zobacz tabelę 4 ligi >

Zwycięstwo w ostatnim meczu rundy jesiennej odniósł też zespół Warty II Sieradz. W spotkaniu na wyjeździe z MUKS Wróblew biało-zieloni wygrali 1:5 i zimę spędzą na drugim miejscu w tabeli.

Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 3:1. Bramki dla sieradzkiej drużyny strzelali Krzysztof Kokot i Kamil Pluta (x2). W drugiej części spotkania swoje trafienia dołożyli Witold Kubiak oraz Szymon Modrzejewski. Szczególnej urody była bramka Kubiaka, który przymierzył z ok. 25 metrów i ściągnął pajęczynę z okienka brami gospodarzy.

MUKS Wróblem – Warta II Sieradz 1:5 (1:3 do przerwy)