Ważna wygrana z Kutnem!

Warta Sieradz pokonała KS Kutno 2:0. Dzięki temu zwycięstwu Sieradzanie zrównali się liczbą punktów z prowadzącym w tabeli RKS-em Radomsko, które w tej kolejce spotkań pauzowało.

W sobotni wieczór oglądaliśmy przy sztucznym oświetleniu dobry mecz z obu stron. Zarówno piłkarze Warty Sieradz jak i goście z Kutna dobrze operowali piłką, sprawnie wychodzili spod pressingu i stwarzali sytuacje bramkowe.

Podobnie jak w meczu przez tygodniem Warta miała świetny początek meczu. Już pierwsza akcja biało-zielonych przyniosła prowadzenie. Bardzo ładne podanie za plecy obrońców otrzymał Krzysztof Składowski. Bramkarz gości niepewnie wyszedł z bramki, a nasz skrzydłowy pięknym lobem pokonał Konrada Reszkę. W odpowiedzi goście dwukrotnie próbowali pokonać naszego bramkarza, ale oba strzały były niecelne. Kolejną dobrą akcję piłkarze Warty mieli w 10. minucie – z rzutu wolnego dośrodkowywał Łukasz Chojecki, a strzał głową Przemysława Nawrockiego z trudem wybronił bramkarz drużyny z Kutna. W 15. minucie znów groźnie było pod bramką Przemysława Kazimierczaka, jednak napastnik gości – Adrian Marcioch oddał niecelny strzał głową. Kolejny fragment meczu to dużo szarpanej gry w środku pola. Piłkarze Warty mogą mówić o dużym szczęściu po akcji gości w 33. minucie meczu. Bardzo duży błąd w przyjęciu piłki popełnił Michał Sitarz, a do piłki dopadł Adrian Marcioch. Na szczęście strzał napastnik gości obronił Przemysław Kazimierczak. Kolejną groźną sytuację w tym meczu znów miała drużyna z Kutna. Adrian Marcioch ponownie uderzał na naszą bramkę, jednak znów na posterunku był nasz bramkarz. Tuż przed przerwą mocny strzał na bramkę gości oddał jeszcze Krzysztof Składowski, ale tym razem bramkarz gości pewnie zachował się między słupkami.

Na drugą część meczu oba zespoły wyszły bez żadnych zmian w składzie. Pierwszą dogodną sytuację po przerwie miał Łukasz Chojecki, ale bramkarz gości zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Kilka chwil później mieliśmy jednak bramkę na 2:0. Przemysław Nawrocki naciskał na zawodnika gości, przejął piłkę, popędził na bramkę i w sytuacji jeden na jednego pokonał Konrada Reszkę. Goście nie oddali jednak inicjatywy po utracie drugiego gola i co kilka minut stwarzali zagrożenie pod naszą bramką. Na szczęście za każdym razem obrona biało-zielonych wraz z naszym bramkarzem wychodziła z tych sytuacji obronną ręką. W 77. minucie z powodu urazu boisko musiał opuścić nasz kapitan Łukasz Mitek, a w jego miejsce pojawił się Dawid Przezak. Do końca meczu piłkarze Warty Sieradz kontrowali już przebieg spotkania. W 90. minucie wynik meczu mógł ustalić jeszcze wprowadzony kilkanaście minut wcześniej Dawid Przezak, obrońca gości zdołał jednak wybić piłkę z lini bramkowej. W doliczonym czasie gry Kutno próbowało jeszcze strzelić bramkę honorową, jednak wynik meczu do końca pozostał bez zmian.

Warta Sieradz – KS Kutno 2:0 (1:0 do przerwy)