Warty podzieliły się punktami

Warta Sieradz zremisowała na wyjeździe z Wartą Działoszyn 2:2. Sieradzanie po pierwszej połowie przegrywali dwoma bramkami i musieli gonić wynik. Udało się tylko zremisować.

Trener Piotr Morawski dokonał kilku drobnych zmian w wyjściowej jedenastce Warty. Na lewą obronę powrócił po kontuzji Damian Pawlak, w środku pola zagrał Tomasz Owczarek, a na prawym skrzydle od pierwszej minuty biegał Wiktor Płaneta. Niestety od 24. minuty gospodarze prowadzili 1:0. Oskar Korbela przelobował naszego bramkarza Mateusza Wlazłowskiego. Zawieszona w powietrzu piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki by ostatecznie wylądować w siatce. Niecałe dziesięć minut później było już 2:0 dla Warty Działoszyn. Ze stałego fragmentu gry dośrodkował Krzysztof Kukulski, a całą akcję zamknął strzałem na bramkę Daniel Lisowski.

Na drugą połowę piłkarze Warty Sieradz wyszli bardzo zaangażowani i zdeterminowani by odwrócić losy tego meczu. W 54 minucie na placu gry zameldowali się Michał Sitarz oraz Przemysław Nawrocki, którzy zmienili Jakuba Szulca i Piotra Bartłoszewskiego. W 66. minucie Warta Sieradz zdobyła bramkę kontaktową. Gola na 2:1 strzelił wprowadzony chwilę wcześniej Przemysław Nawrocki. Nasz napastnik minął bramkarza gospodarzy Jakuba Jastrzębskiego i dopełnił formalności strzelając do pustej bramki. Po tej bramce Piotr Morawski dokonał jeszcze jednej zmiany w składzie. Na boisko wszedł Mateusz Jaworski, który zastąpił Tomasza Owczarka. Biało-zieloni naciskali coraz mocniej na gospodarzy, co doprowadziło do wyrównania w 82. minucie. W tej akcji najpierw nieczysto w piłkę trafił Przemysław Nawrocki, ale przytomnie zachował się Adam Patora, który zdobył gola na 2:2. Końcówka meczu była bardzo emocjonująca. Biało-zieloni dążyli do strzelenia zwycięskiej bramki, niestety zabrakło już na to czasu i obie Warty podzieliły się punktami.


Warta Działoszyn – Warta Sieradz 2:2 (2:0 do przerwy)

Bramki:
1:0 – Oskar Korbela (24 min.)
2:0 – Daniel Lisowski (33 min.)
2:1 – Przemysław Nawrocki (66 min.)
2:2 – Adam Patora (82 min.)

Skład Warty:
22. Mateusz Wlazłowski
4. Piotr Bartłoszewski ( 54 min.)
7. Łukasz Mitek
77. Mikołaj Zwoliński
3. Damian Pawlak
5. Tomasz Owczarek ( 71 min.)
18. Łukasz Chojecki
20. Wiktor Płaneta
21. Jakub Szulc ( 54 min.)
70. Grzegorz Brochocki
10. Adam Patora

Rezerwowi:
1. Maciej Mielcarz
6. Mateusz Jaworski ( 71 min.)
9. Kamil Pluta
13. Przemysław Nawrocki ( 54 min.)
14. Michał Sitarz ( 54 min.)
15. Mariusz Zasada
17. Krzysztof Kokot

Pomoc w relacji: http://wsporcie24.futbolowo.pl/ | https://twitter.com/b_domin10