Warta Sieradz zwycięska na hali!

Piłkarze Warty Sieradz wygrali 27. Halowy Turniej Piłki Nożnej o Mistrzostwo Okręgu Sieradzkiego!

Biało-zieloni grali w grupie B wraz z Pogonią Zduńska Wola, Wartą Działoszyn i Czarnymi Rząśnia. W pierwszym pojedynku podopieczni Marcina Pyrdoła zmierzyli się z Pogonią Zduńska Wola. Ten mecz miał być rewanżem za porażkę w ubiegłorocznym finale (0:1 przy. red.). Jednak to zawodnicy ze Zduńskiej Woli cieszyli się jako pierwsi ze zdobycia bramki. Na szczęście kolejne dwa trafienia należały już do piłkarzy Warty i spotkanie skończyło się zwycięstwem 2:1. W kolejnym meczu Warta Sieradz grała ze swoją imienniczką z Działoszyna. Mecz zakończył się wynikiem 2:2, chociaż to biało-zieloni dwa razy wychodzili na prowadzenie. O awansie zdecydować miał zatem ostatni mecz z Czarnymi Rząśnia. To spotkanie było jednak pod pełną kontrolą piłkarzy z Sieradza, a wygrana 2:0 dała awans do półfinału z pierwszego miejsca w grupie. Drugim, zespołem który awansował z grupy B była Pogoń Zduńska Wola. Z grupy A awansowały Orkan Buczek oraz LKS Kwiatkowice.

Półfinałowe pary tworzyły Orkan Buczek – Pogoń Zduńska Wola oraz Warta Sieradz – LKS Kwiatkowice. Sieradzanie znów wygrali spotkanie wynikiem 2:0 i tym samym zapewnili sobie awans do finału. Drugim finalistą została Pogoń Zduńska Wola, która pokonała Orkan Buczek 3:1.

Finał rozgrywany był w systemie 2 połów po 10 minut. Warta Sieradz bardzo szybko objęła prowadzenie po samobójczym trafieniu Maliszewskiego. Aż do końca pierwszej części meczu widzieliśmy mnóstwo boiskowej walki o każdy kawałek parkietu. Do przerwy wynik jednak nie uległ zmianie. Po zmianie stron atakowała głównie Pogoń, która musiała gonić wynik. Drużyna ze Zduńskiej Woli grała nawet w ustawieniu z lotnym bramkarzem. Mimo kilku dobrych akcji nie przyniosło to jednak rezultatu w postaci bramki, gdyż bardzo dobrze w naszej bramce spisywał się Maciej Mielcarz. A ryzyko podjęte przez Pogoń zostało wykorzystane w ostatniej minucie meczu przez Łukasza Chojeckiego, który do pustej bramki strzelił gola na 2:0 ustalając wynik finału!

Wśród nagród indywidualnych zwyciężyli również piłkarze Warty Sieradz. Najlepszym strzelcem turnieju został Łukasz Chojecki (5 goli), a najlepszym bramkarzem Maciej Mielcarz.

1. Orkan Buczek – 7 pkt. (bramki: 5-2)
2. LKS Kwiatkowice – 6 pkt. (bramki: 4-4)
3. Jutrzenka Warta – 4 pkt. (bramki: 4-3)
4. LZS Brąszewice – 0 pkt. (bramki: 0-4)

Tabela grupy B:
1. Warta Sieradz – 7 pkt. (bramki: 6-3)
2. Pogoń Zduńska Wola – 6 pkt. (bramki: 7-3)
3. Czarni Rząśnia – 3 pkt. (bramki: 1-6)
4. Warta Działoszyn – 1 pkt. (bramki: 3-5)

Maciej Mielcarz (Warta Sieradz)

Wszystkie transmisje wideo z meczów Warty Sieradz dostępne są w zakładce Filmy na naszym profilu Facebook Warta Sieradz.