Warta Sieradz – Omega Kleszczów 4:2 (relacja)

Warta Sieradz pokonała 4:2 Omegę Kleszczów, mimo że po pierwszej połowie biało-zieloni przegrywali 0:2. W drugiej części gry oglądaliśmy jednak dużo lepszy zespół i trzy punkty pozostały w Sieradzu!

Od pierwszych minut meczu dłużej przy piłce utrzymywali się piłkarze Warty Sieradz. Duża liczba podań i rozgrywanie piłki między pomocnikami i obrońcami Omegi nie przekładało się jednak na sytuacje bramkowe. Mimo prób ataków z lewej i prawej strony boiska bramkarz gospodarzy Paweł Wiśniewski nie miał zbyt wiele pracy. Niestety gra podopiecznych Marcina Pyrdoła „siadła” po 30 minutach co wykorzystali goście. W 34. minucie bardzo ładną bramkę na 0:1 strzelił Bartłomiej Saternus. Prowadzenie Omegi podwyższył Krzysztof Kowalski, strzelając gola do szatni w 44. minucie.

Na drugą połowę piłkarze Warty wyszli z jedną zmianą w składzie: za Piotra Bartłoszewskiego na boisku pojawił się Dawid Przezak. W 60 minucie na boisku pojawił się jeszcze Adam Patora, który zmienił Marcina Kobierskiego i po kilku minutach strzelił bramkę kontaktową. Piłkarze Warty poszli za ciosem i w 67. minucie było już 2:2. Bramkę wyrównującą z rzutu karnego strzelił Łukasz Mitek. Biało-zieloni dalej przeważali i stwarzali sytuację bramkowe. W 84. minucie meczu gola na 3:2 strzelił Dawid Przezak i ten sam zawodnik przypieczętował zwycięstwo zdobywając bramkę na 4:2 w ostatniej akcji meczu!

Warta Sieradz – Omega Kleszczów 4:2 (0:2 do przerwy)

0:1 – Bartłomiej Saternus (34 min.)
0:2 – Krzysztof Kowalski (44 min.)
1:2 – Adam Patora (63 min.)
2:2 – Łukasz Mitek (67 min., karny)
3:2 – Dawid Przezak (84 min.)
4:2 – Dawid Przezak (94 min.)