Warta Sieradz mistrzem jesieni

Warta Sieradz pokonała, na własnym boisku, drużynę Zjednoczonych Bełchatów 3:0 i zakończyła rundę jesienną na fotelu lidera IV Ligi.

Początek spotkania nie zapowiadał tak wysokiej wygranej Warty Sieradz. Drużyna Zjednoczonych bardzo dobrze rozgrywała piłkę, zmuszając naszych defensorów do wysiłku. Trwało to do 11. minuty spotkania. Świetnym podaniem do Marcina Kobierskiego popisał się Jarosław Szyc, a nasz kapitan sprytnym strzałem głową pokonał Wiktora Baranowskiego. Od tej chwili to Warta zaczęła dominować, czego konsekwencją była bramka strzelona w 15. minucie spotkania przez Marcina Kobierskiego. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, kibice zgromadzeni na trybunach stadionu przy Szkole Podstawowej nr 10, mogli obserwować bardzo dobrą grę naszej drużyny, która w pełni rekompensowała niską temperaturę. W drugiej połowie spotkania, świetnie dziś dysponowany Marcin Kobierski, skompletował hat-tricka i Warta Sieradz została mistrzem jesieni sezonu 2016/2017.
/JM

Warta Sieradz – Zjednoczeni Bełchatów 3:0 (2:0)

11′ – 1:0 – Marcin Kobierski

15′ -2:0 – Marcin Kobierski

57′ – 3:0 – Marcin Kobierski

Skład Warty Sieradz:

M.Mielcarz – R.Swędrowski, P.Sosnowski, A.Klepacz, S.Pawlak – J.Szyc, W.Płaneta, P.Kobierski, M.Idzikowski – B.Narożnik, M.Kobierski

Zmiany:

77′ ⬆Kamil Pluta ⬇Bartosz Narożnik

80′ ⬆Łukasz Mitek ⬇Mikael Idzikowski

89′ ⬆Kamil Woźniak ⬇Marcin Kobierski