Warta Sieradz – LKS Kwiatkowice 3:1

Warta Sieradz pokonała LKS Kwiatkowice 3:1 w meczu 7. kolejki IV ligi. Po tej wygranej biało-zieloni tracą tylko jeden punkt do pierwszego miejsca w tabeli.

Zgodnie z oczekiwaniami kibiców Warty Sieradz, biało-zieloni od samego początku przejęli inicjatywę. Dzięki temu już w 7. minucie meczu tablica wyników pokazywała wynika 1:0 dla gospodarzy. Pierwszą bramkę tego spotkania zdobył Mateusz Jaworski. W 21. minucie wynik podwyższył Adam Patora. W pierwszej części gry Sieradzanie mieli jeszcze kilka dogodnych okazji do zdobycia bramek, zawodziła jednak skuteczność.

Druga połowa wyglądała podobnie jak pierwsza. Warta atakowała, a goście się bronili i od czasu do czasu próbowali swoich sił w kontratakach. Piłkarzom Warty nie sprzyjało szczęście w tym spotkaniu. Mimo wielu dobrych sytuacji od początku drugiej połowy, podopiecznym Piotra Morawskiego nie udało się strzelić gola na 3:0. Za to goście zdobyli bramkę kontaktową w 73. minucie. Stracona bramka dodała jeszcze więcej animuszu biało-zielonym, którzy za wszelką cenę nie chcieli doprowadzić do straty punktów. Ataki przyniosły efekt w 78. minucie. Bramkę na 3:1 dla Warty zdobył Przemysław Nawrocki. Kilka minut później sędzia podyktował rzut karny dla Warty Sieradz. Do piłki podszedł jak zwykle nasz kapitan – Łukasz Mitek. Niestety bramkarz gości Mateusz Michalak wyczuł intencje strzelającego i uchronił swój zespół od straty czwartego gola.

Warta Sieradz – LKS Kwiatkowice 3:1 (2:0 do przerwy)