Warta Sieradz w III Lidze

Warta Sieradz pokonała na wyjeździe drużynę Unii Skierniewice 4:1 i przypieczętowała awans do III Ligi.

Przed tym meczem trener Łukasz Markiewicz studził nastroje mówiąc, że do Skierniewic jedziemy po 3. punkty i nie mamy zamiaru śledzić wyniku w Kutnie, gdzie lokalny KS podejmował Wartę Działoszyn. Początek spotkania nie zapowiadał tak wysokiej i pewnej wygranej biało-zielonych. To Unia odważnie zaatakował i to oni byli dużo bliżsi zdobycia bramki. Pierwsza połowa była bardzo dynamiczna i można pochwalić skierniewiczan za odważną postawę. Gra układała się po myśli Unii i do 43. minuty, gdy po dośrodkowaniu Jakuba Szulca niefortunną interwencją popisał się Patryk Bojańczyk, sprawiała bardzo dobre wrażenie. Tak jak to się często zdarzało w meczach biało-zielonych, przeciwnikom wystarczyło animuszu jedynie do utraty pierwszej bramki. Po przerwie Warta przyspieszyła i pięknym strzałem popisał się kapitan naszej drużyny Marcin Kobierski. Co prawda Unia odpowiedział bramką Kamila Sabiłło, jednak to wszystko na co było stać gospodarzy w dzisiejszym spotkaniu. Swoje bramki dołożyli jeszcze zmiennicy Marcin Kacela i Bartosz Narożnik.

Warta Sieradz zapewniła sobie tym spotkaniem awans do III Ligi i tutaj należą się wielkie podziękowania dla piłkarzy i sztabu trenerskiego, że kibice z Sieradza czekali jedynie jeden sezon na mecze z takimi zespołami jak Widzew Łódź, ŁKS, Legia II Warszawa czy Polonia Warszawa. Sytuacja w wyższych ligach jeszcze się nie rozstrzygnęła, jednak wszystko wskazuje na to, że w/w zespoły zawitają w przyszłym sezonie do Sieradza. WARTA JEST WIELKA!

/JM

Unia Skierniewice – Warta Sieradz 1:4 (0:1)

Bramki:

43′ – 0:1 – Patryk Bojańczyk (sam)

56′ – 0:2 – Marcin Kobierski

61′ – 1:2 – Kamil Sabiłło

74′ – 1:3 – Marcin Kacela

80′ – 1:4 – Bartosz Narożnik

Wyjściowy skład Warty Sieradz

Maciej Mielcarz – Piotr Kobierski, Rafał Swędrowski, Łukasz Mitek, Przemysław Sosnowski – Michał Sitarz, Jarosław Szyc, Krzysztof Składowski, Mariusz Zawodziński, Jakub Szulc – Marcin Kobierski

Zmiany:

53′ – ⬇ Michał Sitarz ⬆ Kamil Pluta

57′ – ⬇ Jakub Szulc ⬆ Wiktor Płaneta

57′ – ⬇ Jarosław Szyc ⬆ Marcin Kacela

76′ – ⬇ Mariusz Zawodziński ⬆ Bartosz Narożnik