Warta Sieradz – Czarni Rząśnia 5:1 – relacja z meczu

Warta Sieradz pokonała Czarnych Rząśnia aż 5:1 w meczu 20. kolejki rozgrywek o Mistrzostwo IV ligi. Wszystkie gole dla biało-zielonych padły w pierwszej połowie.

Podopieczni Piotra Morawskiego przystępowali do tego meczu jako zdecydowany faworyt. Po rundzie jesiennej zajmowali bowiem drugie miejsce w tabeli, ze stratą dwóch punktów do lidera z Łodzi. Czarni znajdowali się zaś na trzecim miejscu od końca, zdobywając ledwie 13 punktów w 19 meczach.

I już pierwsze minuty pokazały, że to biało-zieloni będą dyktowali warunki meczu. Worek z bramkami otworzył już w 4. minucie Marcin Kobierski. Drugą bramkę strzelił Adam Patora, trzeciego gola dołożył Łukasz Chojecki i po 20. minutach Warta pewnie prowadziła. W pierwszej połowie jeszcze dwa gole zdobył Marcin Kobierski, kompletując przy tym klasycznego hat-tricka.

Druga część spotkania była jednak zupełnie inna w wykonaniu Sieradzan niż pierwsza. Na drugie 45 minut nie wyszli już Marcin Kobierski i Łukasz Świtała, którzy zostali zastąpieni przez Wiktora Płanetę i Wojciecha Adamskiego. Gra Warty przestała się kleić. Dużo było strat w środku pola, co próbowali wykorzystać goście. Niestety w 52. minucie po zamieszaniu w polu karnym Mateusza Wlazłowskiego padł gol honorowy dla Czarnych. Piotr Morawski dokonał jeszcze dwóch zmian. Łukasz Chojecki i Damian Głowacki, zostali zastąpieni przez Filipa Morkowskiego oraz Filipa Rozmarynowskiego. Goście mogli jeszcze zmniejszyć rozmiar porażki w 86. minucie meczu. Na posterunku był jednak Mateusz Wlazłowski, który obronił strzał z rzutu karnego oraz dobitkę.


Warta Sieradz – Czarni Rząśnia 5:1 (5:0 do przerwy)

Bramki:
1:0 – Marcin Kobierski (4 min.)
2:0 – Adam Patora (16 min.)
3:0 – Łukasz Chojecki (19 min.)
4:0 – Marcin Kobierski (31 min.)
5:0 – Marcin Kobierski (42 min.)
5:1 – Bartosz Wuszt (52 min.)

Skład Warty:
22. Mateusz Wlazłowski
10. Adam Patora
11. Marcin Kobierski
16. Krystian Stolarczyk
18. Łukasz Chojecki
21. Jakub Szulc
23. Adrian Filipak
25. Marcin Mikielski
69. Damian Głowacki
87. Przemysław Sosnowski
88. Łukasz Świtała

Rezerwowi:
1. Maciej Mielcarz
4. Filip Morkowski
14. Mariusz Woźniak
19. Wojciech Adamski
20. Wiktor Płaneta
26. Filip Rozmarynowski

Fot. MZ – Fotografia Sportowa