Warta Sieradz certyfikowaną Akademią PZPN!

Akademia piłkarska Warty Sieradz otrzymała Srebrny Certyfikat PZPN w ramach nowego Programu Certyfikacji szkółek piłkarskich.

Program Certyfikacji powstał aby stale podnosić i ujednolicać poziom szkolenia piłkarskiego, wyznaczać standardy pracy z młodymi adeptami futbol, podnosić kompetencje młodych zawodników oraz kardy szkoleniowej. Dzięki Programowi Certyfikacji rodzice i dzieci grające w piłkę nożną będą mieć pewność, że szkółka piłkarska spełnia standardy szkoleniowe, jest bezpieczna, a jej kadra ma kwalifikacje niezbędne do szkolenia zawodników.

Kilka dni temu PZPN ogłosił listę wszystkich szkółek, które spełniły standardy certyfikacji. W pierwszej edycji do Programu zgłosiło się 1197 szkółek, ale wymogi spełniło tylko 694 akademii, które otrzymały Certyfikaty PZPN na jednym z trzech poziomów: złotym, srebrnym lub brązowym.

W województwie łódzkim Certyfikaty otrzymało 35 szkółek: osiem na poziomie złotym, siedem na poziomie srebrnym oraz dwadzieścia na poziomie brązowym. Akademia Piłkarska Warty Sieradz jako jedyny klub z powiatu sieradzkiego uzyskała Srebrny Certyfikat.