Warta pokonała Kwiatkowice

W drugim sobotnim spotkaniu Warta Sieradz pokonała drużynę LKS Kwiatkowice 2:1.

Tym razem rywalem biało-zielonych był zespół dużo wyżej notowany. Co prawda Kwiatkowice nie były faworytem do zwycięstwa w tym spotkaniu, jednak trener Łukasz Markiewicz zdecydował się na wystawienie tego co Warta ma najlepsze do zaoferowania. Nie obyło się jednak bez pewnych roszad, które miały na celu wypróbowania testowanych zawodników. Środek obrony stanowili Adrian Klepacz z testowanym zawodnikiem (Przemysła Sosnowski został przesunięty na bok obrony) a w środku pola znaleźli się kolejni testowani zawodnicy. Już na początku meczu Warta miała okazję do zdobycia bramki, jednak Wiktor Płaneta nie zdołał pokonać bramkarza gości z rzutu karnego. To czego nie udało mu się zrobić na początku meczu, zrobił po kilkudziesięciu minutach z akcji i Warta Sieradz schodziła na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. Po przerwie trener Łukasz Markiewicz zdecydował się na kolejne roszady w składzie, jednak obraz gry się nie zmienił i to Warta zdobyła kolejną bramkę. Autorem gola jest jeden z testowanych zawodników. Po objęciu dwubramkowej przewagi nastąpiło pewne rozluźnienie w grze naszego zespołu i goście zdołali zdobyć bramkę na 2:1.

Podsumowując, Warta Sieradz w obydwu sobotnich spotkaniach (relacja z pierwszego meczu) zaprezentowała się bardzo obiecująco. Widać było po naszych zawodnikach, że są głodni gry, jednak brakuje im jeszcze skuteczności. Z dobrej strony zaprezentowali się także zawodnicy testowani i jeśli wszystko się dobrze ułoży, to Warta Sieradz będzie miała w ich postaci spore wzmocnienie.

Wartym odnotowania jest fakt, iż w tym meczu wystąpili także zawodnicy z drużyny juniorów – Jakub Szulc oraz Dominik Jagieła. To właśnie z tym drugim udało nam się porozmawiać po spotkaniu.

Za nami dwa pierwsze sparingi w zimowym okresie przygotowawczym. Zagrałeś w obydwu spotkaniach i z tego co udało nam się podsłuchać, trener Markiewicz jest zadowolony z Twojej gry. Czy to jest Twoja optymalna forma, czy sądzisz, że jesteś w stanie zagrać jeszcze lepiej.

Tak to prawda, bardzo dobrze czułem się na boisku. Trener Markiewicz nie miał do mnie zastrzeżeń po meczu, ale sądzę, że na tym etapie przygotowań nie jest to moja optymalna forma i jestem w stanie pokazać się z jeszcze lepszej strony.

Widać było, że grając na skrzydle dobrze rozumiesz się z kolegami z pierwszej drużyny. Ty odważnie wychodziłeś do ataków a oni doceniali Twoje starania, raz za razem podając Ci piłkę. Chyba to dobrze wróży?

Myślę, że tak. Bardzo dobrze mi się gra z chłopakami, już w letnim okresie przygotowawczym bardzo dobrze mi się z nimi współpracowało i sądzę, że to dobrze wróży naszej grze.