Warta – Orkan 3:2

Warta Sieradz wygrała z Orkanem Buczek 3:2 w ćwierćfinałowym meczu okręgowego Pucharu Polski. Emocje w tym spotkaniu trzymały do samego końca.

Podopieczni Piotra Morawskiego wyszli na prowadzenie już w 11. minucie po bramce Łukasz Mitka z rzutu karnego. Pierwsze cześć spotkania to przewaga Sieradzan i spokojne prowadzenie.

Niestety druga połowa zaczęła się nerwowo, bo od bardzo szybko straconej bramki na 1:1. Gola dla gości zdobył Daniel Potakowski. Biało-zieloni potrafili jednak na to odpowiedzieć dwoma trafieniami napastników: Przemysława Nawrockiego oraz Adama Patory. Sporo emocji było w samej końcówce tego meczu, gdyż Orkan strzelił bramkę kontaktową w 89. minucie – autorem tego trafienia był Dawid Miedwiediew. Ku uciesze kibiców z Sieradza mecz zakończył się jednak zwycięstwem Warty.

Sieradzanie awansowali do półfinału okręgowego Pucharu Polski, w którym zmierzą się na wyjeździe z Pogonią Zduńska Wola.

Warta Sieradz – Orkan Buczek 3:2 (1:0 do przerwy)