W regionie rządzi Warta z Sieradza

Kolejna wysoka wygrana Warty Sieradz! Biało-zieloni w debrach ziemi sieradzkiej pokonali Jutrzenkę Warta aż 5:1.

Początek spotkania należał zdecydowanie do Sieradzan. Już w 7. minucie bardzo ładnie z prawej strony dośrodkował Adrian Filipiak, a głową uderzał Przemysław Nawrocki. Jednak bramkarz gości Michał Chachuła instynktownie wybronił strzał naszego napastnika. Kolejną akcję biało-zielonych kibice długo oklaskiwali. Kilka pięknych podań z pierwszej piłki zakończyło się kolejnym dośrodkowaniem Adriana Filipiaka. W zamieszaniu w polu karnym najprzytomniej zachował się Adam Patora, który otworzył wynik tego meczu. Goście jednak bardzo szybko odpowiedzieli, a bramkę strzelił Marcin Kobierski. Po tym golu gra przeniosła się do środka pola i nie widzieliśmy wielu podbramkowych akcji. Podopieczni Piotra Morawskiego przed przerwą wyszli jednak na prowadzenie. W 36. minucie w pole karne dośrodkował Damian Pawlak, a piłkę do siatki ponownie skierował Adam Patora.

Na drugą część spotkania biało-zieloni wyszli bez żadnej zmiany w składzie. Już w pierwszej akcji sędzia odgwizdał zagranie ręką w polu karnym Jutrzenki. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Łukasz Mitek i pewnie pokonał bramkarza gości. Niecałe dziesięć minut później było już 4:1. Przemysław Nawrocki uderzył piłkę głową w słupek, następnie dobijał Mateusz Jaworski jednak od pleców obrońcy. Piłka ostatecznie znów spadła do Nawrockiego, którym tym razem się nie pomylił. Po tej bramce Piotr Morawski przeprowadził dwie zmiany. Piotr Bartłoszewski wszedł za Damiana Pawlaka oraz Kamil Pluta za Mariusza Zasadę. W 67. minucie padł kolejny gol dla Warty, a strzelcem znów był Przemysław Nawrocki. W zespole biało-zielonych na boisku pojawili się jeszcze Jakub Szulc i Krzysztof Kokot. W 74. minucie zespół Warty Sieradz został osłabiony – drugą żółtą kartkę otrzymał nasz kapitan Łukasz Mitek. W ostatnich minutach na boisku pojawił się jeszcze Wiktor Płaneta, który wraca po kontuzji. Wynik mógł jeszcze podwyższyć Jakub Szulca, jednak piłka po jego strzale odbiła się od nóg obrońcy, a następnie od słupka bramki strzeżonej przez Michała Chachułę.

Warta Sieradz – Jutrzenka Warta 5:1 (2:1 do przerwy)

1:0 – Adam Patora (10 min.)
1:1 – Marcin Kobierski (16 min.)
2:1 – Adam Patora (36 min.)
3:1 – Łukasz Mitek (48 min. – rzut karny)
4:1 – Przemysław Nawrocki (56 min.)
5:1 – Przemysław Nawrocki (67 min.)