Tylko remis z Paradyżem

Warta Sieradz zremisowała bezbramkowo z drużyną KS Paradyż w ramach 13. kolejki rozgrywek IV Ligi.

Podopieczni trenera Łukasza Markiewicza nie zachwycili. Brak kontuzjowanego Marcina Kobierskiego poskutkował małą ilością sytuacji strzeleckich, co niestety przełożyło się na wynik końcowy. Co prawda, Warta miała dogodne sytuacje, w pierwszej połowie spotkania (strzał Łukasza Mitka został wybity z linii bramkowej a Wiktor Płaneta obił słupek gości) to ani jednak z tych sytuacji nie została zamieniona na bramkę. Natomiast KS Paradyż szczelnie bronił dostępu do swojej bramki i próbował szukać swoich szans w kontratakach oraz naszych błędach. Jeden taki błąd przytrafił się nam w pierwszej połowie spotkania. Bliski przejęcia niefortunnie podanej piłki do Macieja Mielcarza był napastnik drużyny gości, nasz bramkarz był zmuszony do interwencji ręką, przez co sędzia główny dzisiejszego spotkania pan Kamil Kardas odgwizdał rzut wolny pośredni.Warta szczelnie zamurowała dostęp do bramki dzięki czemu piłkarze gości nie dali rady wbić piłki do naszej bramki.

Po zmianie stron trener Łukasz Markiewicz postanowił dokonać zmiany personalnej. Kontuzjowanego Piotra Kobierskiego zastąpił Jarosław Szyc i Warta zmieniła ustawienie zwiększając do 2. liczbę napastników. Niestety, ta taktyka nam nie pomogła. Co prawda Jarosław Szyc dwoił się i troił na skrzydle, jednak nie przyniosło to rezultatów.

Warta Sieradz straciła 2 punkty i biorą pod uwagę wymęczone zwycięstwo Warty Działoszyna na własnym boisku z Omegą Kleszczów, musimy ten wynik uznać za porażkę.

/JM


Warta Sieradz – KS Paradyż 0:0

Wyjściowy skład Warty Sieradz:

M.Mielcarz – R.Swędrowski, P.Sosnowski, A.Klepacz, S.Pawlak -P.Kobierski, Ł.Mitek (c), K.Składowski, W.Płaneta, K. Woźniak – B.Narożnik

Wchodzili:

⬆Jarosław Szyc ⬇Piotr Kobierski

⬆Mikael Idzikowski ⬇Kamil Woźniak

⬆Paweł Ubycha ⬇Wiktor Płaneta