Trzy punkty zostają w Sieradzu

Warta Sieradz pokonała 2:0 Pogoń Zduńską Wolę w meczu derbowym rozgrywanym w ramach 22. kolejki o Mistrzostwo IV ligi. Gole dla biało-zielonych strzelili Adam Patora oraz Wiktor Płaneta.

Sieradzanie świetnie rozpoczęli mecz. Dobrą pierwszą akcję Warty mieliśmy już w 6. minucie meczu. Kombinacyjną akcję zakończył mocnym strzałem Damian Głowacki, piłka poszybowała jednak nad bramką gości. Warta dominowała w środku pola, Pogoń skupiona była na bronieniu się całym zespołem. Pierwszą akcję gości widzieliśmy w 17. minucie, zakończyła się ona jednak tylko rzutem rożnym. Warta odpowiedziała strzałem Adama Patory, ale świetnie na lini bramkowej zachował się Krzysztof Chruściel. Od 27. minuty Pogoń musiała radzić sobie w dziesięciu. Drugą żółtą, w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Patryk Retkowski. Chwilę póżniej Warta objęła prowadzenie. Idealnie z rzutu rożnego dośrodkował Łukasz Chojecki, a piłkę głową do bramki skierował Adam Patora. Do końca pierwszej połowy Warta kontrolowała przebieg spotkania.

Na drugą połowę Sieradzanie wyszli bez zmian w składzie. Obraz gry również się nie zmienił. Biało-zieloni kontrolowali mecz. Dobra gra zwieńczona została bramką w 52. minucie. Damian Głowacki idealnie prostopadle podał do wychodzącego w uliczkę Wiktora Płanety. Nasz zawodnik znalazł się w sytuacji sam na sam i pewnym strzałem w długi róg pokonał bramkarza Pogoni. Po tym ciosie goście nie potrafili się już podnieść, a biało-zieloni cały czas „grali swoje”. Na placu gry zameldowali się jeszcze Filip Morkowski, Marcin Kobierski. Swój debiut w pierwszym zespole zaliczył również Artur Nowak, który na co dzień występuje w drugiej drużynie.

Warta Sieradz – Pogoń Zduńska Wola 2:0 (1:0 do przerwy)

1:0 – Adam Patora (32 min.)
2:0 – Wiktor Płaneta (52 min.)