Srebro w blasku słońca

Warta II Sieradz pokonała 1:0 w ostatniej kolejce WKS 1957 Wieluń i zapewniła sobie wicemistrzostwo sieradzkiej klasy okręgowej! Zwycięskiego gola zdobył Jakub Janiszewski.

Mecz ofensywnie rozpoczął WKS. Strzał wolejem i uderzenie z dystansu minęły nieznacznie naszą bramkę. Przyjezdnym wystarczyło jednak pary tylko na pierwsze dziesięć minut. Na pewno na intensywność widowiska wpływały okoliczności przyrody – piłkarze musieli rywalizować w palącym słońcu.

Potem do ataków zabrali się Biało-Zieloni. W 17. minucie na bramkę z półwoleja huknął Jakub Janiszewski, lecz bramkarz gości sparował strzał nad poprzeczkę. Mieliśmy rzut rożny, po który oddaliśmy kolejny celny strzał, lecz ponownie w zasięgu golkipera.

Minęło jednak kilkadziesiąt sekund i Warta wywalczyła następny stały fragment. Filip Rozmarynowski dośrodkował z rzutu wolnego, a Marcin Mikielski trafił głową do siatki WKS-u. Niestety, nasz obrońca zdaniem sędziego był na spalonym i gol nie został uznany. Za chwilę nawałnicę naszych ataków zakończył jeszcze Kacper Chachuła uderzeniem z dystansu, ale bramkarz WKS znowu był na posterunku.

Minął kwadrans i Tomasz Klimaszewski sprawdził z daleka czujność Błażeja Piechówki. Bez powodzenia, a po chwili Warta objęła prowadzenie. Paweł Lisiecki dośrodkował z prawego skrzydła na długi słupek, gdzie Jakub Janiszewski zamknął akcję skutecznym strzałem głową. To był jego 20. gol w lidze i 100. gol Warty II Sieradz w sezonie ligowym 2021/2022!

W drugiej połowie wpływ temperatury na grę był jeszcze mocniej widoczny. W 48. minucie WKS zakończył akcję uderzeniem w boczną siatkę, a siedem minut później strzelał wysoko nad bramką z lewej strony. Potem oglądaliśmy już głównie fizyczną walkę i proste środki. Gościom puszczały nerwy, przez co w 71. minucie jeden z wielunian otrzymał dwie żółte kartki za dyskusję i w efekcie czerwoną, dodatkowo komplikując sytuację swojej drużyny. Dla nas zaś sytuacja nie mogła rozwinąć się lepiej.

Ostatnią nadzieją WKS-u na zmianę wyniku była kontra na cztery minuty przed końcem, lecz Błażej Piechówka obronił sytuację sam na sam, niejako podsumowując dobry sezon Warty II Sieradz. Biało-Zieloni, pod wodzą trenerów Łukasza Markiewicza i Roberta Makoty, dzięki zdobytym punktom zajęli 2. miejsce w Klasie okręgowej „Keeza Sieradz”, co jest najlepszym wynikiem drugiej drużyny od momentu jej powstania. Serdeczne gratulacje dla piłkarzy i sztabu!

Warta II Sieradz – WKS 1957 Wieluń 1:0 (1:0 do przerwy)

1:0 – Jakub Janiszewski (39. min.)