Spotkanie po latach

Przed Wartą Sieradz drugi w sezonie mecz z beniaminkiem. Naszym rywalem będzie przyjeżdżająca z zachodu Prosna Wieruszów. Początek sobotniego spotkania jedenastej kolejki o godzinie 19:00.

Ostatni raz Warta i Prosna mierzyły się ze sobą w lidze w 2003 roku! Liga okręgowa 2002/03 to na swój sposób kiepskie wspomnienia dla obu klubów – Biało-Zieloni zajęli drugie miejsce i nie awansowali z powrotem do IV ligi, a ekipa z Wieruszowa spadła z rozgrywek. Sama różnica klas była wówczas widoczna, bo wygraliśmy wysoko oba spotkania – na wyjeździe 6:0 i u siebie 9:0. W Sieradzu do bramki trzykrotnie trafiali Marcin Kobierski i Mariusz Bednarek, a po jednym golu dołożyli Marcin Krupczyński, Grzegorz Będkowski oraz Arsen Fijałkowski.

Świeższe wspomnienia z tym rywalem to niedawne potyczki drugiego zespołu. Jesienią zeszłego sezonu w Wieruszowie padł bezbramkowy remis, a wiosną na sztucznej płycie MOSiR-u wygraliśmy 1:0 po zwycięskim trafieniu w końcówce Krzysztofa Składowskiego. Oznacza to, że rywale na ligowego gola z którąkolwiek Wartą czekają już naprawdę długo.

Prosna w ligowej tabeli wyprzedza z siedmioma punktami jedynie Pogoń Zduńską Wolę i Andrespolię, więc dla naszej drużyny trzy punkty są celem oczywistym. Dzisiejsze spotkanie zostanie rozegrane o godz. 19:00 przy sztucznym oświetleniu – zapraszamy na sieradzki stadion MOSiR wszystkich sympatyków do dopingowania naszego klubu.