Skuteczni na szóstkę!

W półfinale okręgowego Pucharu Polski Warta Sieradz pokonała aż 6:0 drużynę Pogoni Zduńska Wola. Świetna passa skutecznej gry Sieradzan dalej trwa!

Strzelanie w tym meczu rozpoczął Kamil Pluta, który po dograniu Grzegorza Brochockiego umieścił piłkę w siatce. Po tej bramce Warta dalej przeważała i stwarzała sobie okazję do kolejnych bramek. Doskonałą sytuację na podwyższenie wyniku miał Adam Patora, jednak jeszcze lepszą interwencją popisał się bramkarz Pogoni – Krzysztof Chruściel. W 27. minucie było już jednak 2:0 dla biało-zielonych, a gola głową strzelił Przemysław Nawrocki. Tego jak padła kolejna bramka dla Warty nie powstydziliby by się najlepsi napastnicy na świecie. Na strzał zza pola karnego zdecydował się Kamil Pluta, a piłka idealnie wpadła w okienko. Stadiony świata! To jednak nie był koniec strzelania w tej połowi, gdyż czwartą bramkę przed przerwą zdobył ponownie Przemysław Nawrocki.

Na drugą połowę trener Piotr Morawski desygnował czterech zawodników z ławki. Boisko opuścił bramkarz Mateusz Wlazłowski, który został zmieniony przez Oskara Mielcarza. W polu zaś pojawili się Jakub Szulc, Patryk Chramiec i Krzysztof Kokot, którzy weszli za Łukasza Chojeckiego, Mateusza Jaworskiego i Grzegorza Brochockiego. Po godzinie gry było już 5:0, a Przemysław Nawrocki skomplementował hat tricka! Nasz napastnik pięknym zwodem oszukał obrońców Pogoni i pewnie pokonał bramkarza. W Warcie doszło jeszcze do dwóch kolejnych zmian. Na placu gry za Łukasz Mitka oraz Piotra Bartłoszewskiego zameldowali się Wiktor Płaneta oraz Damian Szewłoga. Szóstą bramkę w tym meczu dołożył wprowadzony chwilę wcześniej Wiktor Płaneta,

W drugim spotkaniu półfonałowym okręgowego Pucharu Polski Piast Błaszki podejmował Jutrzenkę Wartę. Po regulaminowych 90. minutach był wynik remisowy 2:2. Dogrywka nie przyniosła rezultatu, więc o awansie zdecydowały rzuty karne. W tych górą byli piłkarze Juve, którzy w rywalizacji jedenastek wygrali 3:0.

Warta Sieradz – Pogoń Zduńska Wola 6:0 (4:0 do przerwy)