Skąpa wygrana Chojnego

Nie udał się piłkarzom Warty II środowy wyjazd do podsieradzkiej wsi Chojne. Na boisku przy ul. Stawowej nasi zawodnicy nie zdołali ani razu przełamać defensywy gospodarzy i przegrali 0:1.

Gminny Klub Sportowy czerpie ze szkolenia Biało-Zielonych pełnymi garściami, bo na to spotkanie w kadrze meczowej Chojnego znalazło się aż 10 zawodników z Wartą Sieradz w piłkarskim CV. Jedyną bramkę meczu w 34. minucie zdobył zresztą jeden z nich, Bartosz Maraszek.

W drugiej połowie trener Markiewicz stopniowo posłał w bój wszystkich zmienników, ale rezultatu nie udało się odwrócić. Taka bywa jednak proza życia drugiej drużyny – np. Jakub Janiszewski, który w niedzielę kręcił po przerwie obrońcami z Masłowic jak wiatrakami, tym razem nie miał możliwości pomóc kolegom, ponieważ w tym samym czasie strzelał swoje premierowe gole w pierwszym zespole. Dlatego można się chociaż cieszyć, że winda pomiędzy „jedynką” a „dwójką” pracuje.

GKS dzięki wygranej nieco zwiększył swoje szanse na utrzymanie w klasie okręgowej. Warta II jest na razie spokojna o ligowy byt, natomiast przegrana oddala ją od walki o miejsca w górnej części tabeli.

GKS Chojne – Warta Sieradz 1:0 (1:0 do przerwy)

1:0 – Bartosz Maraszek (34. min.)