Roczniki 2011 i 2012 trenowały w Kępnie

Tuż po zakończeniu ligi i tygodniu treningów w Sieradzu, piłkarze Warty z rocznika 2011 i 2012 wyjechali na obóz do Kępna. Był to intensywny tydzień z treningami po dwa razy dziennie!

Nad drużyną czuwała trójka trenerska: Kacper Skonieczny, Marcin Kobierski i Piotr Marek. Wspólny wyjazd pomógł im lepiej poznać zawodników – ich charaktery, mocne i słabe strony, wady i zalety. Ponieważ był to pierwszy taki obóz młodych piłkarzy, dał wszystkim ogromny bagaż doświadczeń. Opiekunowie byli bardzo zadowoleni z pracy, jaką chłopcy i dziewczęta wykonali przez cały pobyt:

Pracy było wiele, pogoda dopisała aż za bardzo, trenowaliśmy i graliśmy w niesamowitym upale, ale wszyscy uczestnicy dali z siebie wszystko. Popracowaliśmy bardzo dużo nad aspektami piłkarskimi, ale również wiele było wstawek motorycznych. Kontynuacja tej pracy już na miejscu w Sieradzu na pewno przyniesie pozytywny efekt.

Na zgrupowaniu Biało-Zieloni rozegrali sparingi z ekipami Akademii Reissa Kutno oraz KP Krążków.

Ponadto zawodnicy mieli 3 razy w tygodniu zajęcia na basenie, gdzie grali w piłkę wodną oraz regenerowali się po pracowitych dniach, zazwyczaj w godzinach popołudniowo-wieczornych.

Udało się również odbyć testy Fitlight – Czas reakcji, które przeprowadził Paweł Gzieło współpracujący z Reprezentacją Polski w Amp Futbolu, Reprezentacją Polski Kobiet oraz wieloma klubami w całej Polsce.

Uczestnicy brali też udział w przeróżnych konkurencjach i zajęciach, takich jak „Turbokozak”, „Festiwal pieśni i tańca”, „E-turniej”, „Zabawa sokole oko”, „Siłownia na świeżym powietrzu”, „Strefa kibica” i „Najlepszy typer Euro 2020”. Energię naszego zespołu można zresztą zobaczyć i usłyszeć:

Obóz spędzony w takiej atmosferze to sama przyjemność. Młodym piłkarzom i piłkarkom życzymy równie dobrej zabawy przez resztę wakacji oraz w nadchodzącym sezonie ligowym!