Rewanż za wiosnę

W 3. kolejce sieradzkiej klasy okręgowej Warta Sieradz II pokonała na wyjeździe Piasta Błaszki 3:1. Bramki dla Biało-Zielonych zdobyli Jakub Janiszewski, Filip Rozmarynowski i Patryk Chramiec.

Warta zaczęła spotkanie nerwowo. Pierwsze minuty to agresywne ataki Piasta i próby opanowania przez nas gry na nierównej murawie. Uspokoił to dopiero rzut rożny wywalczony przez Biało-Zielonych, po którym przewrotką uderzał niecelnie Kamil Pluta. Tymczasem po ośmiu minutach cios otrzymali gospodarze. Przestawiony przez Krakowskiego w walce o pozycję Adrian Sroczyński musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Strzelca dwóch goli w ostatnim spotkaniu Piasta z Wartą II zastąpił Krystian Sobiś.

Rywalom podcięło skrzydła, co skrzętnie próbowali wykorzystać nasi zawodnicy. Obiecującą kontrę Janiszewskiego z Morkowskim kończył Pluta, ale to jeszcze nie było to – strzał przeszedł obok bramki. Radość z gola przyszła natomiast w 17. minucie. Dośrodkowanie z prawej strony na prowadzenie 1:0 zamienił głową niepilnowany Jakub Janiszewski.

Piast próbował się odgryzać, lecz brakowało wykończenia, a Konrad Janczak nie musiał się wykazywać. Próbowała też Warta – podobną sytuację do bramkowej miał Paweł Chlebicz, ale jego uderzenie głową skończyło w rękawicach bramkarza. Jeszcze lepsza okazja do podwyższenia nadeszła w 33. minucie. Z prawego skrzydła w pole karne wjechał z piłką Oskar Błoch, uderzył, a futbolówka odbiła się kolejno od bramkarza i Kamila Pluty, po czym trafiła w słupek – na nieszczęście wracając do rąk golkipera.

Po przerwie przewaga Biało-Zielonych uwypukliła się jeszcze bardziej – mimo to wynik długo nie ulegał zmianie. Próbował Chlebicz, po tym jak bramkarz wypuścił z rąk dośrodkowanie, jednak jego strzał na opuszczoną bramkę zatrzymał głową obrońca. Świetną okazję stworzył Pluta, odbierając przeciwnikowi piłkę pod polem karnym, lecz sędzia przedwcześnie odgwizdał faul na Kamilu, choć ten podniósł się i grał dalej w sytuacji 2 na 1. Minutę później wydawało się, że sam na sam wyjdzie rozpędzony Łukasz Świtała, tymczasem w ostatniej chwili został zatrzymany desperackim chwytem za koszulkę. Z wynikłego po tym rzutu wolnego niecelnie, choć blisko bramki, uderzył Chramiec.

W końcu jednak piłka znalazła drogę do siatki. Warta wyprowadziła błyskawiczną kontrę po złym rozegraniu stałego fragmentu przez Piasta. W sytuacji 3 na 2 Pluta wybrał podaniem Filipa Rozmarynowskiego, a ten minął wychodzącego bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki.

Biało-Zieloni poszli za ciosem i na kwadrans przed końcem mieli już rywala w garści. Przechwyt na skrzydle zanotował Świtała, ruszył w pole karne, gdzie jego zagranie trącił przeciwnik. Piłka trafiła jednak przed pole karne, a tam Patryk Chramiec potężnym strzałem pokonał zamrożonego w miejscu bramkarza.

Kilka okazji mieli jeszcze Janiszewski i Pluta, lecz przewrotka pierwszego, strzał po ziemi drugiego, a także ich kontra, nie zakończyły się sukcesem. Ostatecznie to Piast zmienił wynik. Na dwie minuty przed końcem, bezpośrednio z rzutu wolnego, mocnym centrostrzałem na listę strzelców wpisał się Emilian Sulgan.

Po trzech meczach drugi zespół Warty Sieradz ma komplet punktów i zajmuje drugie miejsce w tabeli, pomiędzy WKS 1957 Wieluń a TS Janiszewice. Kolejne spotkanie ponownie w niedzielę. Biało-Zieloni zmierzą się 5 września z GKS Chojne.

Piast Błaszki – Warta Sieradz II 1:3 (0:1 do przerwy)

0:1 – Jakub Janiszewski (19. min.)
0:2 – Filip Rozmarynowski (69. min.)
0:3 – Patryk Chramiec (74. min.)
1:3 – Emilian Sulgan (88. min.)