Remis z Omegą

Remisowym wynikiem 2:2 zakończyło się spotkanie Omega Kleszczów – Warta Sieradz, rozgrywane w ramach 24. kolejki IV ligi łódzkiej.

W porównaniu z poprzednim meczem, trener Marcin Pyrdoł mógł skorzystać już z Wiktora Płanety oraz Jakuba Szulca, którzy nie mogli wystąpić z Pilicą Przedbórz. Niestety dalej niezdolny do gry jest Łukasz Mitek. Uraz stawu skokowego, którego nasz kapitan nabawił się w spotkaniu z KS Kutno, wykluczy Łukasza z najbliższych kilku spotkań. W środowym meczu nie mógł również wystąpić młodzieżowiec Krzysztof Składowski, który musiał pauzować za kartki.

Piłkarze Warty Sieradz dobrze weszli w to spotkanie. W 7. minucie meczu strzał w słupek oddał Mateusz Jaworski, a błąd obrony Omegi wykorzystał Adam Patora, który strzelił już 16. ligową bramkę w tym sezonie. Nasz najskuteczniejszy zawodnik miał w pierwszej części gry kolejną doskonałą sytuację, jednak nie trafił do bramki gospodarzy. Niestety prowadzenia nie udało się dotrzymać do końca pierwszej połowy. Podopieczni Marcina Pyrdoła stracili w ostatnie akcji bramkę do szatni.

Drugą połowę znów dobrze rozpoczęli biało-zieloni. Jednak w 53. minucie błąd naszej defensywy przy stałym fragmencie gry wykorzystał Paweł Kowalski i Warta musiała gonić wynik w tym meczu. Niestety w drugiej odsłonie widzieliśmy sporo fauli i nieczystych zagrań. Akcje były często przerywane, na boisku dominowała walka, a nie płynna gra. Wyraźnie było jednak widać przewagę Warty Sieradz. Przyniosło to efekt w postaci wyrównania w 72. minucie, piłkę do siatki Pawła Wiśniewskiego skierował Mateusz Jaworski. Mimo kolejnych ataków biało-zielonych nie udało się już strzelić bramki dającej zwycięstwo. Ale również gospodarze mogli wyjść z tego meczu zwycięsko. W 83. minucie, strzelec drugiej bramki, Paweł Kowalski przestrzelił w niemal idealnej sytuacji bramkowej. W samej końcówce meczu Warta doznała jednak znaczącej straty – z boiska z powodu kontuzji stawu skokowego musiał zejść Adam Patora. Jego występ w kolejnym meczu stoi pod znakiem zapytania.

Omega Kleszczów – Warta Sieradz 2:2 (1:1 do przerwy)

0:1 – Adam Patora (7 min.)
1:1 – Adrian Ociepa (45 min.)
2:1 – Paweł Kowalski (53 min.)
2:2 – Mateusz Jaworski (72 min.)