Remis w pierwszym meczu w Sieradzu

Remisem 1:1 zakończył się sobotni pojedynek Warty Sieradz z drugim zespołem Legii Warszawa. Dla biało-zielonych był to pierwszy w tym sezonie występ przed własną publicznością.

Od pierwszych minut mecz toczony był w bardzo dobrym tempie i oba zespoły stworzyły sobie sytuacje na otworzenie wyniku. Pierwszy groźny strzał na bramkę Legii oddał Łukasz Mitek, dobrą sytuację miał też Marcin Kobierski. Wartę od straty gola ochronił za to Maciej Mielcarz, który wygrał pojedynek 1 na 1 z napastnikiem wojskowych.  Po pierwszym kwadransie gra przeniosła się do środka pola, jednak kibice nie mogli narzekać na nudę, gdyż oba zespoły próbowały kombinacyjnie rozgrywać swoje ataki. W 36. minucie meczu sędzia podyktował rzut karny dla Legii po faulu na napastniku warszawskiej drużyny Vamarze Sanogo. Sam poszkodowany podszedł do wykonywania jedenastki, której jednak nie wykorzystał. Piłka najpierw trafiła w poprzeczkę, a następnie została pod nogami zdezorientowaneg Mielcarza. Kibice na stadionie drżeli, by bramkarz Warty sam nie wbił piłki do własnej siatki, ale na szczęście doświadczony golkiper ostatecznie złapał futbolówkę. Oba zespoły w ostatnich minutach stworzyły jeszcze kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramek, ale ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga część spotkania rozpoczęła się od groźnych ataków podopiecznych Łukasz Markiewicza. Przyniosło to efekt w 53. minucie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego ostatecznie zamknął Marcin Kacela, który oddał mocny strzał na bramkę Legii. Obrońcy gości wybili piłkę zza lini bramkowej i po konsultacji z sędzią bocznym arbiter główny uznał prawidłowo zdobytego gola. Niestety warszawiacy po straceniu gola ruszyli do ataków i raz po raz robiło się coraz groźniej w polu karnym biało-zielonych. W 82 minucie do wyrównania wyniku doprowadził wprowadzony po przerwie Mateusz Majewski. Końcówka meczu była bardzo emocjonująca, ponieważ obie drużyny chciały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Wynik meczu jednak już się nie zmienił. Po dobrym spotkaniu w Sieradzu zespoły Warty i Legii ostatecznie podzieliły się punktami.

Warta Sieradz – Legia II Wartszawa 1:1 (0:0)

53′ – 1:0 Marcin Kacela
82′ – 1:1 Mateusz Majewski

Wyjściowy skład Warty:
Maciej Mielcarz – Piotr Bartłoszewski, Adrian Klepacz, Grzegorz Kowalski, Sylwester Pawlak – Krzysztof Składowski, Łukasz Mitek, Wiktor Płaneta, Marcin Kacela, Mariusz Zawodziński – Marcin Kobierski

Zmiany:
55′ ⬇ Krzysztof Składowski ⬆ Michał Sitarz
55′ ⬇ Wiktor Płaneta  ⬆ Jarosław Szyc
64′ ⬇ Mariusz Zawodziński ⬆ Kamil Pluta
73′ ⬇ Lukasz Mitek ⬆ Łukasz Chodyga