Pucharowe zmagania

Zarówno pierwsza jak i druga drużyna Warty Sieradz rozgrywały w środę mecze Pucharu Polski na szczeblu Okręgowym. W kolejnej fazie rozgrywek zobaczymy jednak tylko jedną naszą drużynę

Rywalem pierwszego zespołu był WKS Wieluń, który na codzień mierzy się w lidze okręgowej z rezerwami Warty. Mecz zakończył się bardzo wysokim zwycięstwem podopiecznym Piotra Morawskiego. Biało-zieloni prowadzili po pierwszej połowie 5:0, a gole strzelali: Łukasz Chojecki, Adam Patora, Kamil Pluta, Kamil Woźniak, a piąty gol został zapisany jako bramka samobójcza Dominika Smolnika. W drugiej części gry również padło pięć bramek, w tym jedna dla gospodarzy i spotkanie zakończyło się wynikiem aż 9:1 dla Warty. Bramki dla biało-zielonych dołożyli: Łukasz Chojecki (x2), który kompletował hat-tricka oraz Kamil Woźniak i Kamil Pluta. Warto również odnotować, że swój debit w pierwszym zespole zaliczyło kolejnych dwóch młodzieżowców: Filip Rozmarynowski (2004 r.) oraz Wojciech Adamski (2003 r.)

Druga drużyna Warty mierzyła się w Sieradzu z Wartą Działoszyn, która to gra w IV lidze. Nasza drużyna, prowadzona przez Łukasza Markiewicza prowadziła po pierwszej połowie 1:0 po golu głową Macieja Witkowskiego. Niestety w drugiej części meczu Sieradzanie stracili dwie bramki, a gol na wagę zwycięstwa Warty Działoszyn padł w samej końcówce. Trzeba jednak przyznać, że biało-zieloni zaprezentowali się w tym meczu bardzo dobrze.

Pary kolejnej rundy zostaną rozlosowane w poniedziałek 26. października. Losowanie obędzie się o godzinie 11:00 w sieradzkiej delegaturze Łódzkiego Związku Piłki Nożnej.