Przegrana z ŁKS-em

Niestety piłkarze Warty Sieradz przegrali 3:6 mecz z drugim zespołem ŁKS-u Łódź. Goście mają po pięciu kolejkach komplet zwycięstw, a dla Warty była to pierwsza ligowa przegrana.

Do składu drużyny ŁKS-u na sobotnie spotkanie zostali wyznaczeni również zawodnicy na codzień występujący i trenujący w pierwszym zespole w I lidze. Niestety taka sytuacja zdarzyła się już kolejny raz. W poprzednim sezonie rezerwy zespołu z Al. Unii również zostały wzmocnione zawodnikami z pierwszej drużyny i odniosły zwycięstwo 3:0

Mecz rozpoczął sie od szybko zdobytego gola przez gości. Już w drugiej minucie, po błędzie naszej obrony, gola strzelił Kelechukwu Ebenezera Ibe-Torti. Piłkarze Warty odpowiedzieli trafieniem w 20. minucie. Przy próbie rozegrania piłki od własnej bramki dobrze zachował się Mariusz Woźniak, przejął futbolówkę i podał do Marcina Kobierskiego. „Kobi” pewnie strzelił obok interweniującego bramkarza. Niestety kolejna akcja to kolejny gol dla gości. W zamieszaniu w polu karnym piła spadała do Jakub Tosika i było 1:2. Biało-zieloni ponownie odpowiedzieli na tego gola. Na lewym skrzydle Wiktor Płaneta zwiódł obrońcę ŁKSu i dograł do wbiegającego w pole karne Adama Patory, a ten wyrównał wynik spotkania. Pod koniec pierwszej części gry goście ponownie wyszli na prowadzenie. Do piłki dośrodkowanej z rzutu wolnego najwyżej wyskoczył Maksymilian Rozwandowicz i goście schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Po wznowieniu gry Warta ruszyła do ataków i tylko bardzo dobre interwencje bramkarza ŁKS-u Michała Kota uratowały biało-czerwono-białych od utraty gola. Niewykorzystane sytuacje lubią się jednak mścić i mimo dobrego początku Warty, to goście strzelili gola na 2:4. Znów dobrą akcją popisał się Ibe-Torti, zagrał do niepilnowanego Mateusza Bąkiewicza, a ten podwyższył prowadzenie. W 75. minucie sędzia dopatrzył się zagrania ręką w polu karnym przez jednego z obrońców Warty i wskazał na wapno. Do piłki podszedł piłkarz grający na codzień w pierwszym zespole ŁKSu Maksymilian Rozwandowicz i pewnym strzałem zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Podopieczni Piotra Morawskiego jednak nie złożyli broni, pokazali ogromną wolę walki i chwilę później było już 3:5. Przepięknie trafienie w samo okienko bramki zaliczył Mariusz Woźniak. Ten sam zawodnik był kilka minut później faulowany przed polem karnym. Łukasz Chojecki postanowił uderzyć bezpośrednio na bramkę gości. Przepiękny techniczny strzał w okienko został obroniony jeszcze ładniejszą paradą golkipera ŁKSu. A drużyna gości jeszcze w samej końcówce strzeliła szóstego gola.

Warta Sieradz – ŁKS II Łódź 3:6 (2:3 do przerwy)