Pożegnanie z Pucharem

Mimo dobrego spotkania, które w środę obejrzeli kibice w Sieradzu, Warta przegrała w ćwierćfinale wojewódzkiego Pucharu Polski z Pelikanem Łowicz 1:3.

Wyjściowy skład Warty mocno różnił się od jedenastki wystawianej w ostatnich meczach ligowych. Trener Marcin Pyrdoł postanowił, że od początku meczu wystąpią zawodnicy, którzy do tej pory najczęściej wchodzili z ławki rezerwowych.

Zespół Pelikana Łowicz lepiej rozpoczął to pucharowe spotkanie co przełożyło się na gola w 17. minucie meczu. Gola na 1:0 dla gości strzelił Michał Wrzesiński. W 28. minucie Warta Sieradz miała jednak świetną okazję aby wyrównać. Sędzia tego spotkania podyktował rzut karny dla Sieradza, a do piłki podszedł Mariusz Zawodziński. Niestety jego strzał był zbyt słaby i zbyt czytelny dla bramkarza gości Mateusza Wlazłowskiego. W pierwszej części gry lepiej prezentowali się piłkarze z Łowicza, co niestety udokumentowali bramką na 2:0 tuż przed przerwą. Podwyższenie prowadzenia dał gościom Michał Żółtowski.

Druga część spotkania świetnie rozpoczęła się dla Warty Sieradz, gdyż już w pierwszej akcji po wznowieniu gry gola kontaktowego strzelił Marcin Kacela. Na boisku pojawiali się też również zawodnicy, którzy na codzień występują w pierwszym składzie sieradzkiego zespołu. Gra Warty wyglądała w tej połowie naprawdę nieźle, ale w 62. minucie goście odskoczyli z wynikiem na 1:3. Bramkę dla Pelikana zdobył Maciej Kaczorowski. Piłkarze Warty Sieradz starali się jeszcze gonić wynik, zwłaszcza że goście musieli grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Pawła Piekarskiego w 79. minucie. Niestety do końca meczu wynik już się nie zmienił i to III-ligowy Pelikan Łowicz awansował do półfinału wojewódzkiego Pucharu Polski.

Warta Sieradz – Pelikan Łowicz 1:3 (0:2 do przerwy)