Polonia zrewanżowała się za Puchar

Warta Sieradz przegrała drugi ligowy mecz w tym sezonie. Wyjazdowe spotkanie z Polonią Piotrków Trybunalski zakończyło się wynikiem 2:0. Tym samym gospodarze zrewanżowali się za pucharową przegraną w Sieradzu.

Warta szybko straciła bramkę. Już w 9. minucie spotkania gola na 1:0 dla Piotrkowa strzelił Mateusz Jakubiak. Po straceniu bramki biało-zieloni przejęli inicjatywę, jednak przed przerwą nie udało się strzelić bramki.

Niestety druga połowa zaczęła się od drugiej żółtej, a w konsekwensji czerwonej kartki dla Mariusza Woźniaka. Podopieczni Piotra Morawskiego musieli więc radzic sobie przez całą drugą połowę w dziesięciu. Dwie śweitne sytuacje na wyrównanie miał Wiktor Płaneta, ale na tablicy wyników rezultat się nie zmienił.

W 87. minucie meczu z boiska został usunięty również zawodnik Polonii – Mieszko Śpiewak. Jednak próba osiągnięcia przez Wartę korzystnego wyniku została chwilę później zaprzepaszczona, gdy Dawid Przybysz podwyższył na 2:0.

Polonia Piotrków Trybunalski – Warta Sieradz 2:0 (1:0 do przerwy)