Z Polonią za jeden punkt

Warta Sieradz zremisowała 1:1 z drużyną Polonii Warszawa w ramach 13. kolejki rozgrywek III Ligi.

Podopieczni trenera Tomasza Kmiecika już w pierwszej akcji meczowej mieli okazję do zdobycia bramki. Niestety, piłka po uderzeniu Marcina Kobierskiego minęła słupek Polonii. Od tej pory to Polonia była stroną przeważającą w tym spotkaniu potwierdzając to w 31. minucie spotkania za sprawą bramki Marcina Gawrona.

Trener Kmiecik postanowił zareagować na boiskową sytuację i po przerwie nasza drużyna wyszła przebudowana. Boisko opuścili Dominik Cukiernik i Łukasz Chodyga a w ich miejsce weszli Jakub Szulc i Adrian Klepacz. Łukasz Mitek ze względu na pojawienie się Adriana Klepacza na boisku zajął miejsce w środku boiska i gra widocznie się poprawiła. Warta zaczęła kreować grę, jednak cały czas brakowało nam siły w ataku.  Na szczęście mamy jeszcze stałe fragmenty gry. Jeden z rzutów rożnych perfekcyjnie wykorzystał Grzegorz Kowalski i Warta uratowała 1 punkt.

Nie było to łatwe spotkanie dla podopiecznych trenera Kmiecika, jednak uczciwie trzeba przyznać, że z dawnej Polonii pozostała jedynie nazwa. Klub z Warszawy był zdecydowanie do ogrania, jednak wynik należy uznać za sprawiedliwy.

/JM

Zdjęcie nagłówkowe autorstwa redaktora Michała Sieczkowskiego z portalu nasze.fm

Warta Sieradz – Polonia Warszawa 1:1 (0:1)

31′ – 0:1 – Marcin Gawron

65′ -1:1 – Grzegorz Kowalski

Wyjściowy skład Warty Sieradz:

Maciej Mielcarz – Sylwester Pawlak, Grzegorz Kowalski, Łukasz Mitek, Piotr Bartłoszewski – Krzysztof Składowski, Mariusz Zawodziński, Łukasz Chodyga, Marcin Kacela – Dominik Cukiernik, Marcin Kobierski
Zmiany:
46′ ⬇ Dominik Cukiernik ⬆ Jakub Szulc
46′ ⬇ Łukasz Chodyga ⬆ Adrian Klepacz
58′ ⬇ Marcin Kacela ⬆ Jarosław Szyc
75′ ⬇ Krzysztof Składowski ⬆ Bartosz Narożnik