Pokazaliście charakter!

W meczu na szczycie 9. kolejki IV ligi piłkarze Warty Sieradz pokonali KS Kutno 3:1. Sieradzanie przegrywali co prawda 0:1, ale w ostatnich minutach meczu potrafili odwrócić jego oblicze!

Mecz na szczycie IV ligi łódzkie nie zawiódł. Kibice w Sieradzu oglądali dobre i emocjonujące spotkanie. Groźniej rozpoczęła Warta. Dobre sytuacje mieli aktywny na lewej stronie Grzegorz Brochocki oraz Łukasz Chojecki. Niestety w obu sytuacjach piłka mijała bramkę Michała Sokołowicza. Kolejną szansę na zdobycie bramki miał Mikołaj Zwoliński, który postanowił z daleka przelobować bramkarza Kutna, jednak ten zdążył wybronić to uderzenie. Po dobrym początku biało-zielonych, goście zdołali się otrząsnąć i gra stała się bardziej wyrównana. Dużo było walki w środku pola, a mało czystych okazji podbramkowych. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Niestety początek drugich 45. minut w wykonaniu biało-zielonych nie wyglądał już tak dobrze jak początek pierwszej części meczu. Sporo było niedokładnych zagrań i to goście zaczęli przejmować inicjatywę. Niestety zemściło się na to graczach Warty utratą bramki na 0:1. W 70. minucie Igor Świątczak, który pojawił się na bosku z ławki rezerwowych, wygrał pojedynek jeden na jednego z Mateuszem Wlazłowskim. Stracony gol podziałał na Sieradzan jak płachta na byka, gdyż 10. minut później było już 1:1! Przemysław Nawrocki, również zmiennik w tym meczu, mocnym i precyzyjnym strzałem pokonał Michała Sokołowicza. To jednak nie był koniec wielkich emocji. W 87. minucie spotkania stadion oszalał po przepięknej bramce bezpośrednio z rzutu wolnego naszego kapitana Łukasza Mitka. Ten gol dobił gości, którzy już doliczonym czasie gry sprokurowali jeszcze rzut karny. Do piłki jak zwykle podszedł Łukasz Mitek i ustalił wynik tego meczu.

Warta Sieradz, dzięki temu zwycięstwu oraz remisowi 3:3 w meczu Zjednoczeni Stryków – Polonia Piotrków Trybunalski, awansowała na 1. miejsce w tabeli IV ligi. Po 9. kolejkach Sieradzanie pozostają również jedynym zespołem bez porażki. W sobotę zaś biało-zieloni rozegrają kolejny mecz na szczycie – wyjazdowe spotkanie z Polonią Piotrków Trybunalski, która traci do Warty tylko jeden punkt w tabeli i jest w tym sezonie najskuteczniejszym zespołem naszej ligi.

Warta Sieradz – KS Kutno 3:1 (0:0 do przerwy)