Pogoń za wynikiem

Warta Sieradz przegrała pierwszy sparing w tym sezonie. Biało-Zieloni ulegli 1:2 na wyjeździe Pogoni Nowe Skalmierzyce, a kontaktową bramkę dla naszej drużyny zdobył Wojciech Pawlak.

Pierwsze dziesięć minut Warty wyglądało nieźle. Nasi ofensywni zawodnicy próbowali strzałów zza pola karnego – oba były za wysokie, ale drugi mógł zdecydowanie postraszyć gospodarzy. Niestety na strachu się skończyło, a Pogoń wzięła się do roboty. W 12. minucie piłkę w odsłoniętym prawym sektorze dostał Kamil Zadka, wyszedł sam na sam z naszym bramkarzem i pokonał go skutecznym wykończeniem. Trzy minuty później Zadka kolejny raz znalazł się w sytuacji 1 na 1, lecz tym razem próbował lobować – i choć przeniósł piłkę nad golkiperem, to nie zrobił tego w światło bramki i mimo wysiłków nie zdołał się poprawić.

W 18. minucie było już 2:0 dla rywali. Rzut wolny około 17 metra w okienko naszej bramki wyegzekwował Daniel Kaczmarek. To efekt wcześniejszego faulu Warty, nagrodzonego żółtą kartką.

Szansę na kontakt mieliśmy w 25. minucie, lecz nasz napastnik po dobrym podaniu między obrońców uderzył tylko w boczną siatkę. W odpowiedzi Pogoń szukała podwyższenia, ale tym razem mierzony w okienko strzał Zadki z akcji obronił nasz bramkarz. Piłka wyszła na róg, a po nim gospodarze strzelali raz jeszcze – głową, tuż nad bramką. Warta chciała się odgryźć, lecz natychmiastowy atak w drugą stronę skończyła mocno niecelnym uderzeniem z dalszej ogległości.

Do końca połowy obie ekipy doszły jeszcze do strzału po stałych fragmentach, lecz Warta trafiła półwolejem w boczną siatkę, a Pogoń miękką główką obok słupka.

W drugiej połowie w szeregach Biało-Zielonych pojawiło się 10 nowych zawodników – ośmiu w przerwie i dwóch w 60. minucie. Zmiennicy nie zdołali jednak odwrócić losów spotkania. Strzałów oglądaliśmy jak na lekarstwo i dopiero końcówka meczu przyniosła konkret. Najpierw gospodarze próbowali zaskoczyć nas z połowy, lecz futbolówka przeszła obok słupka. Za to w 86. minucie piłkę w polu karnym Pogoni otrzymał Wojciech Pawlak, minął zwodem obrońcę i uderzył mocno i precyzyjnie po długim rogu. To sprawiło, że na ostatnie pięć minut Pogoń się wycofała. Biało-Zieloni zyskali jeszcze kilka stałych fragmentów, lecz nie przyniosły one upragnionego wyrównania.

Warta zakończyła mecz w osłabieniu, choć trwało to tylko jedną akcję. W doliczonym czasie nasz pomocnik obejrzał drugą żółtą kartkę. W sumie nasz zespół obejrzał ich w tym meczu pięć.

Teraz przed drużyną Marcina Węglewskiego wyzwanie niecodziennego kalibru. Warta Sieradz podejmie ukraińską Zorię Ługańsk. Wkrótce więcej zapowiedzi tego spotkania.

Pogoń Nowe Skalmierzyce – Warta Sieradz 2:1 (2:0 do przerwy)