Podsumowanie weekendu

W ten weekend pierwsza drużyna Warty Sieradz oraz drugi zespół wygrały swoje mecze wyjazdowe! Przygotowaliśmy krótkie podsumowanie piłkarskiego weekendu.

Pierwszy zespół Warty Sieradz jechał w sobotę rozegrać mecz wyjazdowy z zamykającą tabelę Pilicą Przedbórz. Gospodarze jak dotychczas nie zdobyli jeszcze żadnego punktu od początku startu rozgrywek. Za to piłkarze z Sieradza nie przywieźli jeszcze z żadnego ligowego wyjazdu kompletu punktów. Na szczęście już początek meczu przyniósł bramkę do Warty Sieradz. Bramkę z rzutu karnego dla biało-zielonych strzelił Łukasz Mitek. Niestety reszta meczu nie stała na wysokim poziomie i więcej goli nie padło. Oby te zdobyte 3 punkty na wyjeździe pomogło przełamać się naszym zawodnikom na terenach kolejnych ligowych rywali.

Pilica Przedbórz – Warta Sieradz 0:1 (0:1 do przerwy)

0:1 – Łukasz Mitek (karny)

Aktualna tabela >

W niedzielę o godz. 11:00 swój mecz na wyjeździe rozgrywała Warta Sieradz II. Przeciwnikiem biało-zielonych był LKS Socha. Skład drugiego zespołu został wzmocniony przez graczy z pierwszej drużyny: Kamila Plutę, Krzysztofa Kokota i Witolda Kubiaka. Pierwszego gola w tym meczu strzelił właśnie wyżej wspomniany Kamil Pluta, ale gospodarze do przerwy zdołali wyrównać i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1. Po zmianie stron do siatki trafiali już tylko biało-zieloni. Na listę strzelców wpisał się jeszcze dwukrotnie Kamil Pluta, a wynik meczu ustalił Kacper Sobczak.

LKS Socha – Warta Sieradz II 1:4 (1:1 do przerwy)

0:1 – Kamil Pluta
1:1 – gospodarze
1:2 – Kamil Pluta
1:3 – Kamil Pluta
1:4 – Kacper Sobczak