Podsumowanie rundy jesiennej

Przedstawiamy podsumowanie rundy jesiennej w liczbach. W pierwszym artykule tego cyklu opiszemy dorobek całego zespołu, a przez najbliższych kilka dni będziemy publikować statystyki poszczególnych formacji.

Z dorobkiem 39. punktów zdobytych w szesnastu spotkaniach Warta Sieradz zajmuje po rundzie jesiennej sezonu 2018/2019 drugie miejsce w tabeli. Zespół prowadzony przez Marcina Pyrdoła odniósł dwanaście zwycięstw, trzy remisy oraz jedną porażkę. Bilans bramkowy to 38 strzelonych goli, co jest drugim najlepszym wynikiem w lidze, oraz 17 bramek straconych – trzeci wynik w lidze. Trzeba również odnotować, że od 6. kolejki aż do końca rundy piłkarze z Sieradza nie przegrali żadnego spotkania oraz mieli serię dziesięciu zwycięstw z rzędu, którą przerwał dopiero remis z liderem ligi.

Warta Sieradz rozegrała w tej rundzie siedem meczów na własnym stadionie, zaś dziewięć spotkań odbyło się na boiskach rywali. Kibice oglądający mecze na trybunach w Sieradzu widzieli sześć zwycięstw i jeden remis – w ostatnim meczu z RKS-em Radomsko. Biało-zieloni strzelili w tych spotkaniach dwadzieścia jeden bramek, tracąc przy tym tylko dziewięć.

Na wyjazdach piłkarze Warty Sieradz rozegrali dziewięć meczów. Sześć z nich wygrali, dwa zremisowali (na inaugurację rozgrywek z Orkanem Buczek 1:1 oraz bezbramkowo w 3. kolejce z Pogonią Zduńska Wola) i tylko jeden przegrali (w 5. kolejce z KS Kutno). Bilans bramkowy na boiskach rywali to siedemnaście goli strzelonych oraz osiem straconych.

Najlepszym strzelcem tej rundy Warty Sieradz jest Adam Patora, który strzelił w lidze 10 bramek. Tuż za jego plecami znajduje się Dawid Przezak, który wpisał się na listy strzelców dziewięciokrotnie. Na podium strzelców znajduje się również Łukasz Mitek z dorobkiem sześciu bramek – wszystkie strzelone z rzutów karnych.

Jeśli jesteśmy już przy golach, to warto zauważyć, że większość z nich piłkarze Warty Sieradz strzelali w drugich połowach – aż 25 bramek. W pierwszych 45. minutach liczba trafień do siatek rywali była prawie o połowę mniejsza – 13 goli. Nasza linia defensywna częściej dawała się zaś zaskakiwać w pierwszych połowach – straciliśmy tak 10 goli. Po przerwach rywale strzelili nam siedem bramek.

Oprócz meczów o Mistrzostwo IV Ligi w grupie łódzkiej, piłkarze Warty Sieradz rozegrali również trzy spotkania w ramach Okręgowego Pucharu Polski – wszystkie trzy wygrane. Biało-zieloni dołączyli do tych rozgrywek w IV rundzie spotkań, a na ich drodze stanął zespół LKS-u Zapole. Po pewnym zwycięstwie 7:0 na boisku rywali, Warta trafiła na Unię Sulmierzyce. To wyjazdowe spotkanie również zakończyło się pewnym i okazałym zwycięstwem 5:0, co dało awans do półfinału. Pary półfinałowe zostały wyłonione poprzez losowanie. Warta Sieradz trafiła w nich na Pogoń Zduńską Wolę, a mecz rozgrywany był w Sieradzu. Kibice, którzy zjawili się na tym spotkaniu widzieli bardzo dobre widowisko w wykonaniu biało-zielonych, którzy trzykrotnie pokonali bramkarza gości nie tracąc przy tym żadnej bramki.

Bilans bramkowy meczów pucharowych to 15 goli strzelonych, 0 straconych. W tych spotkaniach na listy strzelców wpisało się łącznie aż dziesięciu zawodników Warty Sieradz. Cztery bramki były autorstwa Adama Patory, po dwie bramki dołożyli Wiktor Płaneta oraz Marcin Kacela, zaś po jednym trafieniu zaliczyli: Mariusz Zawodziński, Łukasz Chojecki, Kamil Pluta, Michał Sitarz, Dawid Przezak, Przemysław Nawrocki oraz Mateusz Jaworski.