Podsumowanie pierwszej kolejki IV ligi

Za nami pierwsza kolejka sezonu 2020/2021 IV ligi łódzkiej. Niestety w ten weekend zespół Warty Sieradz nie rozegrała zaplanowanego na sobotę meczu z Czarnymi Rząśnia, jednak reszta zespołów wyszła na boiska zgodnie z terminarzem rozgrywek.

Na piątek zaplanowano dwa spotkania. Zjednoczeni Stryków podejmowali Ceramikę Opoczno i wygrali ten mecz 2:1. W drugim pojedynku Warta Działoszyn zremisowała u siebie 2:2 z Orłem Nieborów.

W sobotę nie odbył się mecz Czarni Rząśnia – Warta Sieradz ze względu na pozytywny test na koronawirusa u jednego z zawodników beniaminka IV ligi. Spotkanie zostanie przełożone, jednak jeszcze nie ma decyzji co do terminu jego rozegrania.

W pozostałych spotkaniach kolejny beniaminek – Jutrzenka Drzewce przegrała z drugą drużyną ŁKS-u Łódź. Podziałem punktów zakończyło się spotkanie Boruty Zgierz z Włókniarzem Zelów (1:1), a Omega Kleszczów pokonała Pogoń Zduńską Wolę 2:0. Niespodzianką zakończył się pojedynek Skalnika Sulejów z Polonią Piotrków Trybunalski. Beniaminek wygrał aż 4:1. W swoim inauguracyjnym meczu w IV lidze zwycięstwo odniosła również Stal Głowno, pokonując 3:1 na własnym boisku Ner Poddębice.

Na niedzielę zaplanowano mecze LKS-u Kwiatkowice z Orkanem Buczek oraz Jutrzenki Warty z Andrespolią Wiśniowa Góra. Oba mecze zakończyły się podziałem punków i wynikami 1:1.

Kibice na stadionach nie mogli narzekać na brak emocji. W pierwszej kolejce padło 29 goli, co daje średnią ponad trzech bramek na mecz. W czterech spotkaniach górą byli gospodarze, również cztery pojedynki zakończyły się podziałem punktów, a tylko rezerwom ŁKS-u udało się przywieźć z wyjazdowego meczu komplet punktów.

Druga kolejka IV ligi zaplanowana jest na kolejny weekend. Klikając w poniższe linki sprawdzicie terminarz wszystkich spotkań oraz kalendarz ligowych meczów Warty Sieradz.

Terminarz IV ligi – runda jesienna sezonu 2020/2021 >

Terminarz meczów Warty Sieradz w rundzie jesiennej sezonu 2020/2021 >

Kolejka 01
2 - 2

Warta Działoszyn — Orzeł Nieborów

2 - 1

Zjednoczeni Stryków — Ceramika Opoczno

16:00

Czarni Rząśnia — Warta Sieradz

2 - 3

Jutrzenka Drzewce — ŁKS II Łódź

1 - 1

Boruta Zgierz — Włókniarz Zelów

2 - 0

Omega Kleszczów — Pogoń Zduńska Wola

4 - 1

Skalnik Sulejów — Polonia Piotrków Trybunalski

3 - 1

Stal Głowno — Ner Poddębice

1 - 1

LKS Kwiatkowice — Orkan Buczek

1 - 1

Jutrzenka Warta — Andrespolia Wiśniowa Góra