Podsumowanie 9. kolejki spotkań

Podsumowanie 9. kolejki spotkań rozgrywek o Mistrzostwo IV ligi grupa łódzka.

Po weekendzie przygotowaliśmy krótkie podsumowanie wszystkich spotkań 9. kolejki.

Niepokonanym dotychczas zespołem pozostaje RKS Radomsko, który w meczu u siebie pokonał 3:1 Andrespolię Wiśniowa Góra. Zawodnicy z Radomska rozegrali jak dotąd osiem meczów (pauza w 5. kolejce) strzelając w nich 26 bramek, jednocześnie tracąc tylko 7.

Kolejne zwycięstwo zanotowali również piłkarze z Kutna, którzy wygrali przed własną publicznością z Borutą Zgierz 3:0. Gospodarze tego meczu utrzymali się więc na drugiej pozycji w tabeli, a ich rywale dalej zamykają to zestawienie.

Piłkarzom ze Zduńskiej Woli nie pomogła przerwa od gry w ostatniej kolejce, gdyż przegrali mecz ze Zjednoczonymi Stryków 0:1.

Jedyny podział punktów w tej serii spotkań padł w Działoszynie, gdzie miejscowa Warta zremisowała 1:1 ze Stalą Niewiadów. Dla obu zespołów był to drugi remis w tym sezonie.

Wysokie zwycięstwo odniosła Omega Kleszczów, która pokonała 4:1 drugi zespół Pelikana Łowicz. Drużyna z Łowicza w drugim meczu straciła dużą liczbę goli (w poprzedniej kolejce przegrana 1:5 z Wartą Sieradz), zaś piłkarze Omegi zrehabilitowali się po przegranej 3:1 z zamykającą tabelę Pilicą Przedbórz.

Cztery gole dla zwycięskich drużyn padły jeszcze w dwóch innych spotkaniach. W sobotę w meczu przy sztucznym oświetleniu Warta Sieradz pokonała LKS Termy Ner Poddębice 4:3, mimo że już na początku drugiej połowy przegrywała już 1:3.

W niedzielę zaś LKS Kwiatkowice pokonał 4:2 Pilicę Przedbórz. „Kwiatki” z dorobkiem 18. punktów zajmują 4. miejsce w tabeli, zaś zespół z Przedborza jest przedostatni (jedno zwycięstwo, jeden remis i siedem porażek).

Ostatni mecz tej kolejki zakończył się skromnym, wyjazdowym zwycięstwem 1:0 Ceramiki Opoczno z Orkanem Buczek.

W tej serii spotkań pauzował zespół Włókniarza Zelów.

We wszystkich meczach 9. kolejki padło 29 bramek. Atut własnego boiska wykorzystało 5 zespołów, padł tylko jeden remis, a tylko w dwóch spotkaniach wygrali goście. Następna kolejka spotkań rozegrana zostanie w dniach 29-30 września.