Podsumowanie 5. kolejki

Za nami piłkarski weekend 5. kolejki rozgrywek o Mistrzostwo 3 Ligii. Zapraszamy na krótkie podsumowanie wszystkich spotkań rozgrywanych w grupie 1.

Z meczów rozgrywanych w sobotę, stołeczna Polonia wygrała na swoim boisku 1:0 z drużyną GKS Wikielec. Zespół z Warmii i Mazur jako jedyny nie zdobył jeszcze w tych rozgrywkach żadnego punktu i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. W Sieradzu Warta podejmowała kolejny warszawski klub – Legię II Warszawa. W bardzo zaciętym pojedynku drużyny ostatecznie podzieliły się punktami, po remisie 1:1. Dla sieradzan był to pierwszy w tym sezonie mecz na własnym boisku. Victoria Sulejówek pokonała Huragan Morąg 3:2, chociaż w 51. minucie meczy przegrywała już 2:0. Widzew pewnie wygrał z MKS-em Ełk 4:0, chociaż bramki w tym spotkaniu padały tylko w drugiej połowie. W Łodzi znów znów dopisali fani czerwono-biało-czerwonych, którzy przekroczyli próg 16 000 widzów na meczu. W ostatnim sobotnim meczu Sokoła Ostródy z Ursusem Warszawa padł jedyny w tej kolejce bezbramkowy remis.

W niedzielę jako pierwszy na boisko wybiegli piłkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki, która podejmowała Finishparkiet. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:2. Pięć bramek padło również w Łowiczu, gdzie Pelikan uległ Sokołowi Aleksandrów 2:3. Drużyna Świtu Nowy Dwór Mazowiecki przegrała u siebie 0:1  z Olimpią Zambrów. W ostatnim meczu tej kolejki ŁKS Łomża wygrał 1:0 z Turem Bielsk Podlaski.

Pierwsze miejsce w ligowej tabeli zajmuje Lechia Tomaszów Mazowiecki z dorobkiem 13. punktów. Na drugim miejscu, z 12. oczkami,  jest Widzew. Tyle samo punktów ma Sokół Aleksandrów Łódzki, ale z gorszym bilansem bramkowym znajduje się na trzecim miejscu. Sieradzka Warta zajmuje 12. miejsce (5 punktów).

W tej kolejce kibice oglądali łącznie 24 bramki. Pięć spotkań wygrali gospodarze, padły 2 remisy, a w dwóch meczach górą byli goście.