Pierwszy sparing wagi ciężkiej

Warta Sieradz przegrała na wyjeździe z Pelikanem Łowicz 2:0 w ramach trzeciego sparingu w zimowym okresie przygotowawczym.

Po dwóch zwycięstwach, w dwóch pierwszych sparingach, tym razem podopieczni trenera Łukasza Markiewicza zmierzyli się z drużyną Pelikana Łowicz. Kadra naszego zespołu nie była optymalna, zabrakło kilku zawodników, którzy w rundzie jesiennej stanowili o sile biało-zielonych. Warta Sieradz bardzo długo odpierała ataki gospodarzy próbując kontrować drużynę Pelikana. Bardzo dobrze w tym spotkaniu spisywali się Adrian Klepacz i Mikael Idzikowski. Niestety, to nie wystarczyło. Widać było różnicę klas między drużynami i samą wolą walki nie udało się tego zniwelować. Tuż przed przerwą po raz pierwszy został pokonany bramkarz biało-zielonych. Co prawda Maciej Mielcarz świetnie obronił pierwszy strzał, jednak przy dobitce nie miał już szans. Po przerwie nastąpiło sporo zmian w naszej drużynie, jednak obraz gry nie zmienił się. Choć biało-zieloni mieli swoje szanse na strzelenie bramki, to ostateczny wynik 2:0 wydaje się być sprawiedliwym.

/JM

Pelikan Łowicz – Warta Sieradz 2:0 (1:0)

43′ – 1:0 – Arkadiusz Mroczkowski

80′ – 2:0 – zawodnik testowany

Wyjściowy skład Warty Sieradz:

M.Mielcarz – D.Jagieła, A.Klepacz, S.Pawlak, P.Bartłoszewski – W.Płaneta, Ł.Mitek, J.Szyc – zawodnik testowany, B.Narożnik